Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Anne Hathaway: Spadla ze židle a dostala životní roli

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

28. 12. 2012

Ještě nepřesáhla práh třicítky a lidé už ji označují jako nástupkyni Audrey Hepburn či Julie Roberts. Její kariéru ale odstartoval pěkný trapas.

Úsměv – ten její je nezapomenutelný. Zdroj:Warner Bros. Pictures

Tuto americkou herečku netřeba příliš představovat. Anne Hathaway vyrůstala v New Jersey a původně se pokoušela prosadit v divadle, u kterého taky chtěla zůstat. My jen můžeme děkovat osudu, že se ji rozhodl vést jiným směrem.

Postupně se vypracovala z rolí malých princezniček a závistivých nevěst na postavy vyspělých žen bojujících s těžkou nemocí nebo nepřízní osudu. A několikrát tak dokázala, že nejrůznější ocenění nesbírá pro nic za nic.

1. Shakespearova múza

Anne byla možná už od narození předurčena k tomu, aby se pohybovala ve světě slavných a uznávaných osobností. Její rodiče při výběru jména sáhli dokonce o několik století zpátky a nechali se inspirovat ženou, jež ovlivnila život jednoho z největších básníků všech dob. Své jméno totiž dostala do vínku po Shakespearově manželce Anne Hathaway.

Zahrála si Bílou královnu, i když původně měla být Alenka. Zdroj: Falcon

2. Kariéru odstartovala pádem ze židle

Historka o hereččině začátku obletěla celý svět – svou první roli ve snímku Deník princezny získala hlavně díky tomu, že během konkurzu spadla ze židle. Režisér se vyjádřil, že už v tu chvíli věděl, že Anne je ta pravá, protože hledal někoho tak zmateného a zbrklého, jako je ona.

3. Princezny nejsou vrcholem hereckého umění

Ačkoliv začínala v roli Jejího Veličenstva, už tehdy si uvědomovala, že jednou bude muset své princeznovské střevíčky vyzout.

„Role princezen může člověk hrát jen do určitého věku, potom v nich začne vypadat směšně. Brzy budu mít dost času na role narkomanek a prostitutek, za které se získávají Oscary a jiná ocenění,“ nechala se tenkrát slyšet. O necelé čtyři roky později už v ruce třímala Oscara za roli narkomanky ve filmu Rachel se vdává.

4. Uživí se i jako zpěvačka

Ačkoliv mnoho hereckých kolegů za sebe nechává zaskakovat v pěveckých scénách, Anne se nebojí jít s kůží na trh. Například v pohádkové komedii Zakletá Ella nazpívala všechny písničky sama.

The YouTube ID of 5slbuWpZwjg&feature=fvst is invalid.

V českých kinech brzy zazáří se svým pěveckým výkonem ve filmovém zpracování Bídníků, kde zazpívala píseň I dreamed a dream, díky níž si například před několika lety podmanila svět Susan Boyle.

5. Kvůli roli občas zalže

Na konkurzu k filmu Zkrocená hora Anne zažertovala o svých jezdeckých schopnostech a najednou měla roli. Problém byl, že předtím na koni ještě nikdy neseděla.

„Režisér se mě zeptal na mé jezdecké zkušenosti a já jsem mu z legrace odpověděla něco ve smyslu, že jsem hotový olympijský jezdec. A on to vzal vážně,“ směje se herečka, která se hned poté zapsala na intenzivní kurzy ježdění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Anne Hathaway: Spadla ze židle a dostala životní roli