Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Pocta Philipu S. Hoffmanovi. Podívejte se na sestřih jeho rolí

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

12. 3. 2014

22 let, 47 filmů a 1 Oscar. Taková je statistika herecké kariéry Phillipa Seymoura Hoffmana, kterou předčasně ukončila jeho nečekaná smrt. Připomenout si ho můžete prostřednictvím vzpomínkového videa.

FOTO: Philip Seymour Hoffman ve filmu Capote

Philip Seymour Hoffman jako oscarový Capote. Zdroj: Bonton

Smrt Philipa Seymoura Hoffmana zasáhla začátkem letošního února všechny filmové fanoušky. Hoffman totiž patřil mezi nejlepší herce své doby, i když byl v tomto ohledu poměrně nedoceněn. Nezřídka byl dokonce označován za hereckého génia.

Mezi jeho nejznámější snímky patří Big Lebowski, Piráti na vlnách, Den zrady a nejnověji série Hunger Games. Zaskvěl se ale i rolemi v méně profláklých filmech jako Pochyby, Mistr, Divoši nebo Capote, který mu vynesl i Oscara. K tomuto úspěchu si později připsal další tři nominace. V roce 2010 také natočil svůj režijní debut Jack se chystá vyplout.

Hoffmanovi vzdalo po jeho smrti hold mnoho jeho kolegů, objevil se také v závěru tradičního vzpomínkového videa na letošních Oscarech. Nyní se k zástupu obdivovatelů přidává i mladý filmový tvůrce Caleb Slain. Na svém videu pracoval 200 hodin a zahrnul do něj všech téměř padesát rolí zesnulého herce.

[vimeo]https://vimeo.com/87873042[/vimeo]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pocta Philipu S. Hoffmanovi. Podívejte se na sestřih jeho rolí