Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Madagaskar: Zebra Marty má snad kontaktní čočky

Redakce

Redakce

11. 6. 2012

Madagaskar je podívanou nejen pro děti. Abyste si všimli všech nástrah, narážek a chytáků, musíte se na něj podívat víckrát. A taky proto, že je to jednoduše sranda, která nikoho neomrzí.

FOTO: Fakt pořádný piercing

Fakt pořádný piercing. Zdroj: distributor filmu

Veselý Marty, superstar Alex, svůdná Glorie a hypochondr Melman jsou víc než stvořeni k útěku ze zoo do divočiny. Každý, kdo ujíždí na animácích, tuhle partu zná a je schopný odrecitovat jejich nesčetné hlášky šité na míru. Ale i tomu největšímu fanouškovi mohlo uniknout pár zajímavostí, které vám teď přinášíme.

1. Ukradená zvířata

Tvůrci museli zvířata pro svůj film doslova ukrást, protože ve skutečné newyorské Central Park Zoo žádný lev, zebra, žirafa ani hroch není. O chudáky tučňáky zřejmě po definitivním konci natáčení nikdo nestál, protože ti jsou v této ZOO pořád.

2. Marty má kontaktní čočky?

Ve filmu narážíme na hodně scén zahrnujících detaily z blízka a zebřákovi Martymu se občas změní barva očí z modré na zelenou. Kouzlo? Čočky? Kreslíři došla modrá pastelka?

video
play-sharp-fill

3. Alex byl zrozen pro Madagaskar

Džungle je očividně Alexův osud. Má totiž na ruce mateřské znamínko ve tvaru afrického kontinentu včetně ostrovu Madagaskar.

4. Boj o hrošici Glorii

Gloria je sympaťačka, a tak se nemůžeme divit, že ji chtěly dabovat i Madonna, Jennifer Lopez nebo Gwen Stefani. Nakonec si roličku ulovila Jada Pinkett Smith.

5. Těšte se na pokračování

Tvůrci z DreamWorks počítají nejméně s trilogií. Je možné, že se inspirují Shrekem a dotáhnou to na čtyřku. I kdyby ne, jisté je pokračování Madagaskar 3, které bylo schváleno dokonce několik měsíců před vydáním druhého dílu. A navíc, jak již je zvykem třetích dílů, bude to ve 3D.

Madagaskar (Madagascar)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2005, 86 min

Režie: Eric Darnell, Tom McGrath
Hrají:
Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen, Cedric the Entertainer, Tom McGrath, Chris Miller, Bob Saget, Andy Richter, Christopher Knights, Bastian Pastewka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Madagaskar: Zebra Marty má snad kontaktní čočky