Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky v kinech: Naboř a ujeď, Sousedská hlídka a další

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

28. 9. 2012

Poslední zářijový týden je velmi bohatý na filmové premiéry, do kin vstoupí hned pět snímků. Na své si tentokrát přijdou milovníci akčních honiček, humoru i Formanovy klasiky.

FOTO: Nabor a ujed (2012)

Bradley má rád psy, teplákovky a setkání s přáteli. Zdroj: HCE

Naboř a ujeď (Hit and Run, recenze)

Bradley Cooper se od minulého týdne změnil k nepoznání. Zatímco minulý čtvrtek měl premiéru film The Words, kde se Cooper objevuje jako inteligentní spisovatel, tentokrát má údajně nejpřitažlivější muž planety na hlavě dredy a v ruce pistoli.

V akční komedii nejde ale ani tak o něj jako o jeho kamaráda Charlieho (Dax Shepard), který se rozhodne kvůli své přítelkyni vrátit do Los Angeles. Tam ale neunikne pozornosti svých bývalých zlodějských kamarádů, proti nimž před pár lety svědčil. A tušíte správně, že se mu od dredaře a spol. nedostane zrovna vřelého přivítání.

Naboř a ujeď (Hit and Run), Akční / Komedie / Romantický / Road movie, USA, 2012, 100 min, Režie: David Palmer, Dax Shepard, Hrají: Bradley Cooper, Kristen Bell, Kristin Chenoweth, Dax Shepard

[youtube_660]Tk67aE5PWXw[/youtube_660]

Sousedská hlídka (The Watch, trailer)

FOTO: WatchEvan (Ben Stiller) miluje městečko Glenview, v něm žije, nade vše. Když v něm dojde ke zločinu, neváhá a rozhodne se dát na místní obyvatele pozor. Sestaví tedy sousedskou hlídku skládající se z něj a jeho tří přátel, kteří mají ale poněkud jiné zájmy než se starat o dobro města.

Jednoho dne hlídka během své obchůzky narazí na partičku mimozemšťanů, kteří mají za cíl zaútočit na naši planetu. A jak už to tak bývá, jediný, kdo jim v tom může zabránit, je právě čtveřice ne příliš schopných podivínů. Uspějí?

Sousedská hlídka (Watch, The), Komedie / Sci-Fi, USA, 2012, 102 min, Režie: Akiva Schaffer, Hrají: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn, Rosemarie DeWitt, Richard Ayoade

Hoří, má panenko

První barevný film Miloše Formana skrývá pod komediální rouškou kritiku českého národa a jeho nejhorších vlastností. Právě kvůli tomu byl v šedesátých letech komunisty zakázán. To ho ale o úspěch neobralo a snímek s památnou scénou s tombolou patří mezi nejoblíbenější díla české kinematografie.

Formanova klasika letos slaví 45 let od svého vzniku. Při té příležitosti se dočkala digitálního zrestaurování, které ze své letní premiéry v Karlových Varech doputovalo už i do běžných kin.

Hoří, má panenko, Komedie, Československo / Itálie, 1967, 71 min, Režie: Miloš Forman, Hrají: Jan Vostrčil, Josef Šebánek, Ladislav Adam, Vratislav Čermák, František Debelka

[youtube_660]FeYiU4Ddjvs[/youtube_660]

Divoši (Savages, recenze, trailer)

Jsou tři. Blonďatá Ofélie (Blake Lively) a dva její milující partneři Ben (Aaron Taylor-Johnson) a Chon (Taylor Kitsch). Společně prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii a žijí idylickým životem. Aspoň do chvíle, kdy se mexický kartel rozhodne využít zranitelného místa celého trojlístku a Ofélii unese. To samozřejmě nemůže dvojice mužů jejího srdce nechat jen tak.

Film je adaptací stejnojmenné úspěšné knihy Dona Winslowa. Ta vyšla ve Spojených státech v roce 2010 a dočkala se již i překladu do češtiny.

Divoši (Savages), Krimi / Drama / Thriller, USA, 2012, 131 min, Režie: Oliver Stone, Hrají: Aaron Taylor-Johnson, Taylor Kitsch, Blake Lively, John Travolta, Benicio Del Toro

video
play-sharp-fill

Caesar musí zemřít (Cesare deve morire, recenze)

Římská věznice Rebibbia, hlouček odsouzených předstupuje před publikum a předvádí hru Julius Caesar od Williama Shakespeara. Divadlo místním vězňům totiž nabízí nejen možnou zábavu, ale také jistá privilegia.

Na italském snímku je zajímavé především to, že se natáčel ve skutečném kriminále a zahráli si v něm opravdoví vězni. Režisérské duo bratrů Tavianiů strávilo ve vězení půl roku, aby nahlédlo pod pokličku zajímavého spojení vězňů a divadla. Výsledek je tak nejen netradičním pohledem na Shakespearovo drama, ale také výpovědí i životě (nejen) italských vězňů.

Caesar musí zemřít (Cesare deve morire), Drama, Itálie, 2012, 76 min, Režie: Paolo Taviani, Vittorio Taviani, Hrají: Cosimo Rega, Salvatore Striano, Giovanni Arcuri, Antonio Frasca, Juan Dario Bonetti

[youtube_660]MWYDgdFZiIU[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky v kinech: Naboř a ujeď, Sousedská hlídka a další