Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky v kinech: Bídníci, Frankenweenie a Stockholm East

Redakce

Redakce

3. 1. 2013

První čtvrtek v novém roce nás v kinech přivítají tři filmy, a to očekávaná adaptace slavného muzikálu Bídníci, nejnovější snímek Tima Burtona Frankenweenie a švédské drama Stockholm East.

FOTO: Bídníci z roku 2012

Na mušku si slavný román Victora Huga vzal tentokrát režisér Tom Hooper. Zdroj: Bontonfilm

Bídníci (Les Misérables, trailer, videa)

Slavný muzikálový příběh ožívá již poněkolikáté i na filmovém plátně, tentokrát pod vedením oscarového režiséra Toma Hoopera. Díky vynikajícímu obsazení (Russell Crowe, Hugh Jackman, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter) se tak do kin chystá první velký hit tohoto roku.

Hlavní hrdina celého muzikálu, bývalý trestanec Jean Valjean, právě na podmínku opouští vězeňskou celu. V patách mu však je jako věčný stín inspektor Javert, který ctí zásadu, že zloděj zůstane navždy zlodějem. Přestože se Valjean vypracuje až na funkci starosty a je naoko ctihodným občanem, Javert neváhá odhalit všem jeho minulost. Vše navíc dokresluje právě probíhající revoluce.

Bídníci (Les Misérables), Muzikál / Drama / Romantický, Velká Británie, 2012, 157 min, Režie: Tom Hooper, Hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter

video
play-sharp-fill

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, recenzetrailer)

Slavný režisér Tim Burton se vrací nejen do kin, ale také k počátkům své tvorby, a to svým nejnovějším filmem s názvem Frankenweenie. Je v něm totiž použita loutková animace, se kterou má Burton zkušenosti právě ze začátků své kariéry. Frankenweenie měl původně vzniknout už v roce 1984, ale z finančních důvodů byl natočen pouze krátký hraný film. I současný snímek však zabral celému štábu několik let práce.

Příběh vypráví o přátelství malého chlapce Victora a jeho milovaného psa Sparkyho. Když Sparky zahyne, Victor se ho pokusí oživit pomocí vědy. To se mu nakonec povede, ovšem s několika drobnými změnami. I přes Victorovu snahu zachovat vše v tajnosti ale nakonec Sparky uteče z chlapcova domu, a začnou se tak dít nečekané věci.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), Animovaný / Komedie / Horor / Sci-fi, USA, 2012, 87 min, Režie: Tim Burton, V původním znění hraji: Winona Ryder, Martin Landau, Martin Short, Catherine O’Hara, Atticus Shaffer

video
play-sharp-fill

Stockholm East (Stockholm Östra)

Stockholm East je snímek o tom, že láska je někdy důležitější než pravda. Jedná se o milostný příběh dvou lidí, jež spojuje tragédie, která si u obou vybrala daň na jejich životech i na vztazích, které navazují s ostatními lidmi. Když se ústřední dvojice poprvé setkává na vlakovém nádraží, netuší ještě, že se spolu vydají na nebezpečnou cestu plnou vášní a lží.

Švédské drama natočil nám téměř neznámý režisér Simon Kaijser. Také oba představitelé hlavních rolí se objevují převážně ve švédských filmech, a tak nejspíš unikli oku a zájmu českého diváka. I přesto by se mohlo jednat o zajímavý snímek, který pokládá otázku, nakolik jsou naše životní rozhodnutí ovlivněna vlastní vůlí a nakolik podléhají normám a očekáváním druhých.

Stockholm East (Stockholm Östra), Drama, Švédsko, 2011, 95 min, Režie: Simon Kaijser, Hrají: Mikael Persbrandt, Iben Hjejle, Lars-Erik Berenett, Annika Hallin, Henrik Norlén

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=aPLhHb2-31k[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky v kinech: Bídníci, Frankenweenie a Stockholm East