Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Christoph Waltz si zahraje Gorbačova. Z nacisty bude komunista

Redakce

Redakce

20. 10. 2012

Filmový nacista Christoph Waltz se tentokrát rozhodl pro něco nového. V politice sice zůstane, ale podívá se na stranu socialismu. Zahraje si totiž známého sovětského vůdce Michaila Gorbačova.

Z obávaného nácka bude komunista. Zdroj: Bontonfilm

Politické drama má líčit atmosféru roku 1986, nacházíme se proto uprostřed studené války. Michail Gorbačov a americký prezident Ronald Reagan (Michael Douglas) se sjíždí do Reykjavíku, aby vypracovali mírovou dohodu a tím válku ukončili. Jak to vše dopadne, si mohou ti, kdo mají přehled v historii, domyslet. Ostatní se mohou nechat překvapit.

Christopha Waltze asi nejvíce proslavila role krutého důstojníka SS ve filmu Hanebný parchanti. Za tuto roli také v roce 2009 dostal ocenění za nejlepšího herce na filmovém festivalu v Cannes a Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Přečtěte si o natáčení filmu od Tarantina, kde také hraje Waltz

Není to ale jediný film, kde měl co do činění s nacisty, hrál také obhájce nacistů ve filmu Norimberský proces. Waltze už zřejmě přestala bavit role Němců, a tak se přesunul trochu více na sever, do Ruska. Naposledy jste ho mohli vidět ve filmu Bůh masakru.

Kombinace Michaela Douglase a Christopha Waltze bude určitě zajímavá. Navíc to celé režíruje Mike Newell, který se může pyšnit už velmi dlouhým seznamem filmů (Harry Potter a Ohnivý pohár, Čtyři svatby a jeden pohřeb) a také zkušenostmi, které za ta léta nasbíral. Natáčení začne v březnu příštího roku, film se zatím jmenuje Reykjavík.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christoph Waltz si zahraje Gorbačova. Z nacisty bude komunista