Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Natáčet s Tarantinem je jako návrat do školy, prozradil Jamie Foxx

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

30. 9. 2012

V lednu 2013 vstoupí do českých kin film Nespoutaný Django. Přečtěte si, jak protagonista hlavní role Jamie Foxx hodnotí své i režisérovo počínání.

FOTO: Django

Ve filmu si zahrál s Christophem Waltzem. Zdroj: youtube.com

Nespoutaný Django je americký westernový film od Quentina Tarantina. Vypráví příběh otroka Djanga (Jamie Foxx), který uprchne od svého otrokáře a snaží se zachránit svoji ženu (Kerry Washington) s pomocí doktora Schultze (Christoph Waltz). Do českých kin dorazí 17. ledna příštího roku.

„Nespoutaný Django, který je o obchodu s otroky, je jako gymnastická sestava nejvyšší obtížnosti. Tarantino nechce dělat film, kde jenom ležíte a jste v bezpečí. Tady to má švih, jsou zde dvojité i trojité triky. A musíte pak umět přistát pevně na zemi. Byla to výzva,“ prozradil Foxx v rozhovoru pro server Collider.

Čtěte také: Jamie Foxx obsadil do filmu svého koně

„Myslím si, že Quentin udělal správnou volbu, když vybral herce jako Leonardo DiCaprio, Christoph Waltz nebo Kerry Washington. Můžete se spolehnout, že když se natáčí, tak všichni dělají to, co se po nich chce. S režisérem jsou jako jeden člověk,“ nešetřil chválou.

Spolupráce s Tarantinem mu prý připomínala školu. „Jakmile jsem přešel od jiných režisérů, u kterých jsem sbíral zkušenosti, hned jsem zjistil, že se mi hodí u Quentina. Přizpůsobil jsem se jeho vedení a byl jsem poslušný herec,“ ujišťuje Foxx. „Když jsme natáčeli, tak říkával: ‚Nechoď sem jako Jamie Foxx. Přijď a buď ta postava‘. Myslím, že to bylo úžasné, jako když se vrátíte do školy a všechno vás učí,“ dodal.

video
play-sharp-fill

Nejen Tarantino mu ale učaroval, stejně tak Kerry Washington. „Ženy jako ona jsou energické, zábavné, mají rády umění… Ale jsou velmi chytré a zdůrazňují své ženské kvality. Když jsem pracoval s Kerry, vtipkovali jsme mezi sebou a celkově jsme si užívali společný čas. Když jsme natáčeli Djanga, byly tam ale i scény, kde jsme proti sobě. Přesto vím, že jsme přátelé a umím ji podpořit,“ prohlásil.

Kdyby si měl vybrat, s kým dalším by si chtěl zahrát, jeho seznam by byl snad nekonečný. „Třeba s Denzelem Washingtonem, Eddiem Murphym, dále třeba s De Nirem, Halle Berry a se všemi těmi, na které když koukám ve filmech, tak si říkám, že kdybych měl příležitost s nimi spolupracovat, tak se po tom ihned vrhnu,“ uzavřel.

Nespoutaný Django (Django Unchained)

Western / Drama
USA, 2012

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, James Remar, James Russo, Kerry Washington, Amber Tamblyn, Don Johnson, RZA, Tom Savini, M.C. Gainey, Dennis Christopher, Tom Wopat, Rex Linn, Lewis Smith, Laura Cayouette, Cooper Huckabee, Todd Allen, Misty Upham, Walton Goggins, Glen Warner, Gary Grubbs, Bruce Dern, Franco Nero, Michael Bacall, Ned Bellamy, Jonah Hill, Zoë Bell

Premiéra v ČR: 17. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natáčet s Tarantinem je jako návrat do školy, prozradil Jamie Foxx