Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Angelina Jolie je zlá čarodějnice. Ve filmu potrápí Šípkovou Růženku

Veronika Jílková

Veronika Jílková

19. 3. 2012

Princezna Aurora a zlá čarodějnice alias Paní všeho zla (Maleficent), to jsou role pro mladou Elle Fanning a svůdnici Angelinu Jolie, kterou jsme naposledy mohli vidět ve filmu Cizinec.

No nevypadá Angelina Jolie jako čarodějnice? Zdroj: distributor filmu

Walt Disney přichází s novým filmem, u kterého by se mělo dát pozor na označení pohádka. Záporná role Angeliny Jolie, která prokleje princeznu Auroru (Elle Fanning) na věčný spánek v den jejích 16. narozenin, bude prý o něco temnější než klasická pohádková postava. Příběh o tom, jak se princezna píchne do prstu a celé království upadne do věčného spánku, by ale pravděpodobně měl zůstat stejný.

Čtěte více: S námi si snadno natrénujete make-up Angeliny Jolie

Proslýchá se, že Angelina vzala roli především kvůli svým dětem, které ji do spolupráce tlačily. Je už ale na čase, aby se ukázala i v jiném žánru. Od roku 2010, kde po boku Johnnyho Deppa sehrála intrikánku ve snímku Cizinec, jsme ji neviděli v žádném hraném filmu. Podílela se pouze na dabingu k animáku Kung Fu Panda 2.

Křehká Elle Fanning má však za poslední dva roky více úspěchů. Zazářila v dramatu Odnikud někam nebo sci-fi Super 8 a brzy ji uvidíme v rodinné komedii Koupili jsme zoo. Mladší sestra slavné Dakoty Fanning se poprvé na obrazovce objevila v roce 1999 v seriálu Zákon a pořádek. Do paměti fanoušků se zapsala až s filmy Babel nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona.


Snímek Maleficent se celkově bude podobat Alence v říši divů. Tim Burton ho měl původně i režírovat, ale nakonec se pozice chopil Robert Stromberg, který pro Alenku připravil výpravu. S touto profesí se podílel už i na mnoha velkofilmech, například v Avatarovi, Pirátech z Karibiku či Faunově labyrintu. Scenáristka Linda Woolverton také přichází od Alenky, na svém kontě má však i Lvího krále.

Natáčení by mělo začít v červnu, žádné oficiální datum premiéry zatím není známo.

Maleficent

Fantasy
USA, 2015

Režie: Robert Stromberg
Hrají
: Angelina Jolie, Elle Fanning

Premiéra v USA: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie je zlá čarodějnice. Ve filmu potrápí Šípkovou Růženku