Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 nejlepších filmových upírů. Edward ani Blade vás nechtějí sežrat

!Anketa!Nedávno se v kinech objevil zcela nový díl Underworld s podtitulem Probuzení a s Kate Beckinsale v hlavní roli. A těší se na něj nespočet diváků. Možná proto, že upíři jsou stále in. Ale kteří jsou ti nejlepší?

upír

Upíři jsou stále in, Zdroj: sxc.hu

Filmů s upírskou tematikou vzniklo a bude vznikat vždy habaděj. Není se co divit. Upírky jsou sexy a upíří hoši jakbysmet. Podíváme se, kde můžeme najít ty nejlepší filmové upíry, kteří vážně stojí za to. A na konci můžete tomu svému dát i hlas!

Hrabě Orlok (Upír Nosferatu)

Nejstarší filmový upír se poprvé objevil v roce 1922 a způsobil průlom v hororových filmech. Max Schreck se tenkrát své role upíra ujmul bravurně a podle Upíra Nosferatu vzniklo v budoucnosti mnoho dalších filmů. Němý snímek ve své době vyvolával tolik hrůzy, že byl v některých zemích zakázán.

FOTO: Upír Nosferatu 1922, Zdroj: youtube.com

Upír Nosferatu z roku 1922, Zdroj: youtube.com

Režisér Friedrich W. Murnau tehdy nezískal práva ke zfilmování knižního bestselleru Brama Stokera Dracula, a tak se rozhodl udělat si to po svém. Snímek je v současné době zařazen mezi nejvýznamější filmy světové kinematografie.

Louise de Pointe du Lac (Interview s upírem)

Upír, který upírem nikdy být nechtěl a musí své břímě nést až navěky. To je Louise (Brad Pitt), který se v osmnáctém století stal nemrtvým díky upírovi Lestatovi (Tom Cruise), jenž ho nadšeně zasvěcuje do věčného života. Hvězdné duo na plátně doplnila mladičká Kirsten Dunst jako upíří dítě Claudie, a společně tak vytvořili prazvláštní rodinku.

Louise je zdaleka nejcitlivějším a nejmírumilovnejším upírem, kterého mohli diváci na plátně vidět. A ještě ke všemu je to fešák a sympaťak, tak co víc si přát.

Blade (Blade)

Tenhle týpek je upír sice napůl, ale svoje krvavé choutky nezapře. Wesley Snipes coby Blade bojuje proti všem upírům, aby tak vyhubil hrozbu pro celou lidskou rasu. Má nejednu výhodu –  je nesmrtelný, česnek klidně zbaští a slunce mu neškodí. Jediný nedostatek je ta neustálá chuť po krvi, kterou mu pomáhá krotit jeho ochránce a učitel Whistler (Kris Kristofferson).

Tento potetovaný lovec upírů slavil u diváků takový úspěch, že se tvůrci rozhodli natočit další dvě pokračování. Blade 2 a Blade Trinity ale bohužel kvalitou na jedničku nedosáhly.

Selene (Underworld)

Upíří krasavice v podání Kate Beckinsale vede pravěký boj proti vlkodlakům, kteří stejně jako upíří rasa obývají zemi vedle nicnetušících lidí. Selene je odhodlaná zabránit, aby se vlkodlaci ujali vlády nad světem, a vyhubili tak její rod. Věci se zkomplikují, když se zamiluje do své potravy… Do člověka.

Kate Beckinsale ztvární Selene už potřetí, Zdroj: youtube.com

Jedna z mála hlavních hrdinek-upírek není žádná jemná květinka a umí to pořádně roztočit. V současné době se do kin chystá již třetí díl, na který se diváci mohou těšit 19. ledna 2012.

Edward Cullen (Stmívání)

Současný nejoblíbenější upír světa Edward (Robert Pattinson) se poprvé ve své roli objevil v roce 2008 a strhl naprostou senzaci. Bledý, tajemný hezounek, který chodí do školy jenom když je zataženo, navíc je upírský vegetarián a okouzlil nejenom filmovou Bellu (Kristen Stewart).

Upír a člověk, zajímavá kombinace, Zdroj: distributor filmu

Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Stephenie Meyer. Edwarda Cullena můžete na plátně spatřt i v dalších pokračováních Twilight ságy, a to Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk, který je rozdělen na dvě části (podobně jako poslední díl Harryho Pottera).

[poll id=“121″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejlepších filmových upírů. Edward ani Blade vás nechtějí sežrat