Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejlákavější filmy prosince 2011. Antarktidu ovládne ufoun!

Nadešel prosinec a česká kina vám místo sněhových radovánek nabídnou nové snímky. Výběr je opravdu rozmanitý. Od témat lechtivých, přes drama a nadpřirozeno, až po romantiku a pohádky. 

Joel Edgeton se bojí ufouna, Zdroj: distributor filmu

Joel Edgeton se bojí ufouna, Zdroj: distributor filmu

Živočišný

Nevěstinec
Premiéra 1. prosince

Příběh nás zavede do proslulého pařížského domu lásky. Odkryje nám několik autentických osudů dívek, které ovlivnilo přátelství, rivalita i doba ve které žily.

Další zpracování oblíbeného tématu má diváky překvapit živočišnou atmosférou. Těžko říci, v jakém směru je to myšleno, jde snad o větší počet milostných scén? To se musíme nechat překvapit. Popularity filmu Moulin Rouge (2001) tento snímek nejspíše nedosáhne, ale i tak bude na co se dívat.

České krimi-drama

Hranaři
Premiéra 1. prosince

Podnikatel Sláma rozjíždí nebezpečnou hru. Jde o velkou stavební zakázku, na kterou ale mají spadeno velké ryby. Do celé hry je nevědomky zapojen i Slámův přítel Hlož, který se snaží vše převzít do vlastních rukou a zachránit co se dá.

Vypadá to, že po Kajínkovi (2010) přichází do kin další český akčňák. Dobré herecké obsazení, až příliš rychlý, působivý trailer a ne zrovna pochvalné recenze. Většinou bývá pravda na straně kritiků, dejme ale přesto Hranařům šanci ukázat, jestli v sobě náhodou nějaký ten potenciál nemají.

Antarktická

Věc: Počátek
Premiéra 8. prosince

Mrazivo, bílo a pusto. To je Antarktida. Prý je krásná. Co ale krásné není, je podivný mimozemšťan, který dokáže vypadat jako kterýkoli organismus. Výzkumnou stanici ovládne strach a paranoia…

Situace je podobná jako ve snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991), kdy stroj dokázal vypadat jako kterýkoli člověk. Zde ale jde o něco mimozemského, to už se musíme nechat překvapit. V hereckém obsazení se můžeme se těšit na Joela Edgertona (Království zvěrstev, Warrior) či na Adewalea Akinnuoye-Agbajea, Mr. Eka ze seriálu Ztraceni.

Povídkový

Šťastný Nový rok
Premiéra 8. prosince

Proplétající se osudy lidí, kteří o silvestrovské noci oslavují nové začátky, naděje i druhé šance. Všichni se o té noci sejdou v New Yorku a chtějí si ten výjimečný večer užít, jak jen to bude možné.

Povídkových filmů vzniklo již velké množství. Již máme Lásku nebeskou (2003) a Na sv. Valentýna (2010). A poté příběhy měst – Paříži, miluji Tě (2006) a New Yorku, miluji Tě! (2009). Tyto filmy mají své výjimečné kouzlo proplétajících se osudů, a to především v jejich rozmanitosti.

The YouTube ID of QNtmlTKVnWw&feature=related is invalid.

Cruisovská

Mission Impossible – Ghost Protocol
Premiéra 15. prosince

Ethan Hunt je zrovna na misi v Moskvě, když kdosi spáchá bombový útok na Kreml. Rusové mají o pachateli jasno a neváhají útok oplatit válečným konfliktem. Amerika dává od agentury IMF ruce pryč a její členy nechává napospas ruským proudům. Ethan se vydává na nesplnitelnou misi s cílem najít pravého pachatele a očistit tak své jméno.

Tento snímek režíroval Brad Bird, který má na svém kontě úspěšné animované filmy Úžasňákovi (2004) a Ratatouille (2007). Tom Cruise je tedy hodně daleko od své předchozí tvorby. Nebo až zase tolik ne? Možná, že akční filmy fungují na podobném principu. Vykazují totiž asi tak stejnou pravděpodobnost jako rodinka, která má superschopnosti, a krysák, který umí vařit.

Pro milovníky animáků přichází do kin i

Kocour v botách (premiéra 1. prosince)
Velká vánoční jízda (premiéra 8. prosince)
Alvin a Chipmunkové 3 (premiéra 22. prosince)

Vhodné především pro uživatele, kteří mají chuť se letos předávkovat vánočními pohádkami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejlákavější filmy prosince 2011. Antarktidu ovládne ufoun!