Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vítaná novinka: Leťte do Thajska bez víz

Redakce

Redakce

12. 8. 2011

Thajsko je nejpopulárnější českou exotickou destinací, do které směřuje ročně na 30 tisíc Čechů. Zrušení vízové povinnosti je proto vnímáno jako krok správným směrem.

FOTO: Thajsko - What Rong Khun

What Rong Khun neboli Bílý chrám v Thajsku, Foto: Pavel Provazník

S platností od 11. 8. 2011 pro cesty do Thajského království byla pro držitele českých cestovních dokladů zrušena vízová povinnost. Platí to pro turistický pobyt do 30 dní, při pobytu delším je nutné si vízum vyřídit standardním způsobem. V platnosti zůstává také pravidlo, že ke vstupu na území Thajska potřebujete cestovní pas s platností minimálně šest měsíců po vstupu do této exotické země.

Při vstupu do Thajska přes hraniční přechody ze sousedních zemí (Laos, Kambodža, Myanmar, Malajsie) bude bezvízový turistický pobyt povolen na dobu 15 dnů.

Exotická dovolená snů

FOTO: Thajské pláže těžko hledají konkurenci

Thajské pláže těžko hledají konkurenci, Foto: Pavel Provazník

Do nejpopulárnějších míst pobytu, ať již k moři do letovisek Phuket, Pattaya, Phi-Phi, do hlavního města Bangkoku, či do vnitrozemí, kde jsou magnetem pro turisty například historická města Chiang Mai či Wat Rong Khun, létají z České republiky přímé charterové lety cestovních kanceláří.

Nač ještě čekáte? Hlavní turistická sezóna pomalu klepe na dveře. Thajsko je navíc sázkou na jistotu. Setkáte se s kvalitní infrastrukturou, příjemnými usměvavými lidmi a velmi přijatelnými cenami. Je tam bezpečno a nemusíte se obávat krádeží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vítaná novinka: Leťte do Thajska bez víz