×
TOPZINE.cz

Vítaná novinka: Leťte do Thajska bez víz

FOTO: Thajské pláže těžko hledají konkurenci
Thajské pláže těžko hledají konkurenci, Foto: Pavel Provazník

Thajsko je nejpopulárnější českou exotickou destinací, do které směřuje ročně na 30 tisíc Čechů. Zrušení vízové povinnosti je proto vnímáno jako krok správným směrem.

FOTO: Thajsko - What Rong Khun
What Rong Khun neboli Bílý chrám v Thajsku, Foto: Pavel Provazník

S platností od 11. 8. 2011 pro cesty do Thajského království byla pro držitele českých cestovních dokladů zrušena vízová povinnost. Platí to pro turistický pobyt do 30 dní, při pobytu delším je nutné si vízum vyřídit standardním způsobem. V platnosti zůstává také pravidlo, že ke vstupu na území Thajska potřebujete cestovní pas s platností minimálně šest měsíců po vstupu do této exotické země.

Při vstupu do Thajska přes hraniční přechody ze sousedních zemí (Laos, Kambodža, Myanmar, Malajsie) bude bezvízový turistický pobyt povolen na dobu 15 dnů.

Exotická dovolená snů

FOTO: Thajské pláže těžko hledají konkurenci
Thajské pláže těžko hledají konkurenci, Foto: Pavel Provazník

Do nejpopulárnějších míst pobytu, ať již k moři do letovisek Phuket, Pattaya, Phi-Phi, do hlavního města Bangkoku, či do vnitrozemí, kde jsou magnetem pro turisty například historická města Chiang Mai či Wat Rong Khun, létají z České republiky přímé charterové lety cestovních kanceláří.

Nač ještě čekáte? Hlavní turistická sezóna pomalu klepe na dveře. Thajsko je navíc sázkou na jistotu. Setkáte se s kvalitní infrastrukturou, příjemnými usměvavými lidmi a velmi přijatelnými cenami. Je tam bezpečno a nemusíte se obávat krádeží.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..