Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Thajská oblast Pattaya se těší největší turistické oblibě

Redakce

Redakce

14. 3. 2010

Million Years Stone ParkPattaya je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších přímořských oblastí celého Thajska. Proč, to se dozvíte v reportáži redaktorky Topzine.cz!

Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Pattaya leží jižně od Bangkoku, vzdáleného okolo 145 až 150 km (přes 2 hodiny jízdy). Podnebí je tropické s monzunovými dešti. Vhodné období pro návštěvu je doba od listopadu do března, kdy spadne minimum srážek a teplota dosahuje až k 31°C. Poté nastává obrovská vlhkost vzduchu, která trvá přibližně do května či do půlky června. 

Ať už si chcete odpočinout, užít trochu zábavy, zažít adrenalin nebo prostě jen poznávat exotická místa, tady jste správně. Pattaya vám vyhoví ve všech směrech, jaké si jen dovedete představit. Toto turisticky vyhledávané místo je střediskem opravdu různorodých vyžití. Ve dne vás bude hýčkat slunce a příjemně vyhřáté moře (v průměru 27 – 28° C) či hotelový bazén připomínající spíše kávové lázně než příjemné ochlazení, večer a noc si pak můžete užít v jednom z nespočtu barů a restaurací. Především pro muže je tato vyhlídka lákavá, poněvadž i toto turistické středisko je známé slečnami lákající muže všech národností a věkových kategorií na pár skleniček i na něco víc…

Zde, stejně jako v Bangkoku, ucítíte na ulicích vůni vařených jídel, které vypadají opravdu exoticky, někdy až nebezpečně. A i zde vás čeká rušný život celých dvacet čtyři hodin denně a hustá celodenní doprava. Lidé jsou tu stejně milí, jako v ostatních částech země, takže je na denním pořádku, že se na vás z ničeho nic bude usmívat úplně cizí člověk.

Ubytování v ráji

Ubytovat se můžete jak ve výškových budovách, tak i v překrásném bungalovu se zahradou připomínající pravý ráj. Obklopeni budete nejrůznějšími exotickými květinami, stromy nesoucí plody tropického ovoce a vzduchem se ponesou zvuky cizokrajného ptactva. Že bych vyprávěla o nějaké místní zoologické zahradě? Ne, pouze popisuji možnost ubytování v hotelech či bungalovech s překrásnými zahradami. Součástí každého hotelu či domorodých obydlí jsou oltáře ozdobené dle libosti jejich strůjců. Vystavují se zde malé sošky Buddhy, tanečnic, koní a majitelé těchto svatostánků sem dokonce přinášejí i nejrůznější potraviny.

Sloní vesnice

Sloní vesnice, Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Sloní vesnice, Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Pokud jste sem přijeli za poznáním a pestrými zážitky, potěším vás. Co takhle si udělat vyjížďku na slonovi? A že to nezapomenutelný zážitek opravdu je, se přesvědčíte ihned, jak ve sloní vesnici nasednete na ne zrovna stabilní lavičku umístěnou přímo na zádech slona. Jestli počítáte s tím, že budete připoutáni, musím vás zklamat. Jedinou útěchou pro vás může být naděje, že pokud budete padat dopředu, možná se zachytíte o muže sedícího slonovi za krkem, který zvíře vede.

Též je dobré se při cestě přidržovat alespoň nějaké části této chatrné lavice. Může se vám totiž stát (stejně, jako se stalo mně), že slon si podvrtne nohu a vy budete mít co dělat, abyste doopravdy muži sedícímu za krkem slona nespadli na hlavu. Za ten strach ale takový zážitek stojí. Kdy jindy se vám poštěstí projíždět se na slonovi asijským pralesem?

Krokodýlí farma – Million Years Stone Park

Toužíte po nějakém tom adrenalinovém zážitku? Mám pro vás typ. Vydejte se na Krokodýlí farmu – Million Years Stone Park, kde můžete zhlédnout zábavné představení krotitele krokodýlů s na první pohled líně vyhlížejícím krokodýlem, při němž vám opravdu tuhne krev v žilách. Ne každý člověk je ochotný strkat svou paži metr a půl dlouhému krokodýlovi do tlamy, natož pak celou hlavu. A že účastníkem vystoupení je opravdový krokodýl, jsem se přesvědčila hned, jak jsme měli možnost si na něj sáhnout. Už několikrát jsem se zamýšlela nad tím, kolik těch krotitelů krokodýlů za sezónu park asi spotřebuje…

Krokodýlí farma, Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Krokodýlí farma, Foto: Michaela Dočkalová, Topzine.cz

Jestliže s sebou máte děti, jistě nepohrdnou možností si krokodýly, mnohem větší (cca dvoumetrové), nakrmit. Samozřejmě z výšky a pěkně za zábradlím. Za pár drobných máte možnost si koupit čtyři ryby, které pak házíte rovnou do jámy lvové.

Už jste krmili slona nebo se fotili s tygrem?

Rádi byste nakrmili i jiná zvířata? Jak je libo. Nedaleko je další atrakce v podobě slonů, kteří si od vás také rádi nějaký ten pamlsek vezmou. Stačí jen za menší poplatek koupit trs banánů. Zde ovšem mezi vámi a slonem žádná překážka není. Vždyť sloni (vlastně toto bylo ještě slůně) zas tak nebezpeční nejsou, alespoň pokud jste na ně hodní.

Zastesklo se vám opět po troše zdravého adrenalinu? Znovu vám udělám radost. Máte možnost se vyfotit s tygrem. A že je to tygr opravdu se vším všudy, svědčí jeho délka dosahující dvou metrů, řetěz, kterým je za krk připoután, i to, že se tygr před focením s lidmi musí nadopovat sedativy, aby nebyl agresivní. Ale následné zvěčnění s tygrem mi zůstane v paměti až do smrti.

Nakonec můžete ještě zhlédnout sloní tanec či fotbal. To vše se odehrává v parku vyzdobeném stromy a keři zastřižené do podoby zvířat, vzácnými druhy rostlin a nádhernými bonsajemi v thajském stylu. Hledáte-li místo, kde chcete zažít exotiku jak se patří, jiné místo nehledejte. Ne nadarmo je přeci Pattaya označována jako jedna z nejlákavějších turistických oblastí na světě.

Kam dál?

Thajsko: odleťte do teplých krajin

Bangkok: Město, které nikdy nespí

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Thajská oblast Pattaya se těší největší turistické oblibě