Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Podívejte se na první role Deppa, Stallonea, De Nira a dalších

Veronika Jílková

Veronika Jílková

30. 12. 2012

Často si herce a herečky oblíbíme díky nějaké výrazné roli ve filmu. Většinou v takové, ve které se proslavili. V takové, která bývá třeba uprostřed jejich kariéry. Co ale začátky slavných hvězd? Pojďme si posvítit na některé z nich ve videu.

video
play-sharp-fill

Jack Nicholson – Malý obchod hrůz (1960)

Budoucí hvězda v této hororové komedii sehrála masochistu, který zažívá slastné okamžiky v zubařském křesle.

Johnny Depp – Noční můra v Elm Street (1984)

Glen Lantz, to byla nepříliš výrazná role začínajícího herce v prvním dílu o hororových snech. Následovala rolička ve válečné Četě a seriál 21 Jump Street.

Nicolas Cage – Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Sex, drogy a jeden podivín za druhým, který se snaží být vtipný. Takové byly začátky slavného Nicolase Cage. Ve filmu si zahráli také mladí Sean Penn a Eric Stoltz.

Nicolas Cage v roce 1982. Zdroj: Universal

Woody Harrelson – Trenérka (1986)

Po několika seriálech byla tato sportovní komedie prvním Woodyho filmem, kde si zahrál mimo jiné s Goldie Hawn (Smrt jí sluší) a Wesleym Snipesem (Blade).

Whoopi Goldberg – Purpurová barva (1985)

Sestra v akci, Milionový závod nebo Duch. To jsou snímky, v nichž Whoopi během svého života excelovala. Kariéru ale odstartovala tímto dramatem, které režíroval Steven Spielberg a jež získalo jedenáct nominací na Oscara.

Mark Wahlberg – Vzbuďte se, vojáci! (1994)

Nynější herec byl na začátku své kariéry znám jako rapper Marky Mark. V této komedii z 90. let můžeme slyšet právě jeho písně. V poslední době se Wahlberg většinou objevuje v akčních snímcích, jako je Odstřelovač či Max Payne, letos si ale střihnul i komedii Méďa.

Madonna – Certain Sacrifice (1983)

Filmový debut světově známé zpěvačky pokračoval dalšími snímky jako Evita, Dnes neumírej nebo účinkováním v seriálu Will a Grace.

Zdroj: Alphaville Films

Matthew McConaughey a Renée Zellweger – Omámení a zmatení (1993)

Herecká dvojice se ve filmu objevila i s Millou Jovovich a Benem Affleckem. Renée se později proslavila svou Bridget Jonesovou a McConaughey začal účinkovat v romantických komediích jako Svatby podle Mary nebo Jak ztratit kluka v 10 dnech.

Jack Black – Bob Roberts (1992)

Mladý, klidný a slušný, takové byly herecké začátky komika z Kalifornie Jacka Blacka. Dnes ho známe i jako muzikanta, což dokazují snímky Škola ro(c)ku a Králové ro(c)ku.

Jamie Lee Curtis – Halloween (1978)

Začátky herecké kariéry ale bývají občas důležité. To může z vlastní zkušenosti posoudit herečka Jamie Lee Curtis, která se v tomto hororu obzvlášť zviditelnila. Následovaly další díly Halloweenu, ale i Pravdivé lži nebo Domácí vězení.

Michelle Pfeiffer – The Hollywood Knights (1980)

Kromě několika seriálů a televizních filmů se na začátku své kariéry Michelle Pfeiffer objevila také v muzikálovém snímku Pomáda 2, Čarodějky z Eastwicku nebo Nebezpečné známosti.

Emma Thompson – The Tall Guy (1989)

Jako plno dalších herců a hereček se Emma Thompson objevila nejprve v řadách seriálů. Poté přišla nabídka na romantickou komedii The Tall Guy a od té doby se filmy jen hrnuly, například Láska nebeská, Kouzelná chůva Nanny McPhee nebo role Sybilly Trelawneyové v Harry Potterovi.

Luke Wilson a Owen Wilson – Bottle Rocket (1994)

Krátkometrážní komedie byla první hereckou zkušeností pro bratry Wilsonovy. Dnes jsou známí především z romantických komedií jako například Pravá blondýnka (Luke) nebo Nesvatbovi (Owen).

Woody Allen se moc nezměnil. Zdroj: United Artists

Woody Allen – Co je nového, kočičko? (1965)

Režisér, herec a skladatel, jehož oblíbenou herečkou posledních let je Scarlett Johansson, se poprvé na plátnech objevil v roce 1964, kdy účinkoval v americkém seriálu. Ke spoustě filmů, ve kterých hraje, sám napsal scénář, což je případ i francouzsko-americké komedie Co je nového, kočičko?

Ve videu můžeme také vidět začátky kariér Toma Sellecka, Kevina Bacona, Jonaha Hilla, Sharon Stone,Matta Damona, Roberta De Nira, Halle Berry, Eddieho Murphyho či Sylvestera Stallonea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Podívejte se na první role Deppa, Stallonea, De Nira a dalších