Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Uvádíme 6 extrémních hereckých diet. Christian Bale zhubl skoro 30 kil

Redakce

Redakce

15. 5. 2012

Chcete dokonalý recept na zhubnutí? Nechte se inspirovat hereckými celebritami, které kvůli rolím dokázaly zhubnout i v desítkách kilogramů.

Na hubnutí existují tisíce diet a stovky zázračných pilulek. Ten jediný zaručený recept je však jednoduchý. Chce to odhodlání. A pokud někdo tvrdí, že zhubnout pár kilo za dva měsíce není možné, nechť se nechá o opaku přesvědčit vybranými hvězdami stříbrného plátna.

Adrien Brody, Pianista (2002)

Dvě vařená vejce se zeleným čajíčkem ke snídani, troška kuřátka na oběd a dušená zeleninka s kouskem ryby, takový je recept Adriena Brodyho. Tohle skromné menu si dopřával den co den před natáčením oscarového snímku Romana Polanskiho Pianista. Stála ho 14 kilogramů, ale podpořila tak autenticitu jeho hereckého výkonu ve filmu o době, kdy zrovna lukulské hody na denním pořádku nebyly.

Jonah Hill, 21 Jump Street (2012)

Znáte takový ten pocit, kdy se s někým po letech potkáte a nemůžete uvěřit, že je to on, protože jste ho měli navěky zafixovaného jako tlouštíka? Stejný moment překvapení čeká na ty, kteří nesledují současné dění na filmové scéně. Jonah Hill je ve formě a předvede vám to ve filmu 21 Jump Street, inspirovaném seriálem, který odstartoval kariéru Johnnyho Deppa.

Natalie Portman, Černá labuť (2010)

Aby zde byl i zástupce něžného pohlaví, je třeba vzpomenout na jeden z nejúspěšnějších filmů předminulého roku Černá labuť. Pro roli baleríny byla Natalie Portman ochotna vzdát se 9 kilogramů. V těchto případech však asi přívlastek přebytečných postrádá význam.

Emile Hirsch, Útěk do divočiny (2007)

Můžete nadávat na nešvary moderní společnosti, ale nakonec musíte uznat, že si nežijete tak špatně. Nebo ano? V tom případě vám nic nebrání sbalit si své saky paky a vyrazit řeba do aljašské divočiny.

Přesně tohle udělal Christopher McCandless. Bohužel pro něj, příroda nemá slitování a právě potrava byla tou věcí, kvůli které ho jeho dobrodružství stálo život. Ve filmovém převyprávění tohoto příběhu Útěk do divočiny ho ztvárnil Emile Hirsch. Role ho stála 18 kilogramů.

Emile Hirsch - Into the Wild

Kde je tady sakra ten McDonald? Zdroj: distributor filmu

Tom Hanks, Philadelphia (1993) a Trosečník (2000)

O hereckém talentu a nasazení Toma Hankse nemůže být pochyb. Sám si pestrá menu pětihvězdičkových restaurací odepřel dokonce vícekrát. O necelých 12 kilogramů zhubnul kvůli roli HIV pozitivního homosexuála ve filmu Philadelphia, roli, která mu získala jednu z jeho dvou oscarových sošek.

Střídmější stravu musel nasadit i o pár let později, aby působil robinsonovským dojmem ve filmu Trosečník.

Michael Fassbender, Hlad (2008)

Michael Fassbender je dalším z těch, kteří dokázali v současném západním světě zamořeném obezitou přehodnotit slovo hlad. Právě tak se totiž jmenuje film Stevea McQueena, který nedávno potvrdil svůj režisérský talent dalším snímkem zaměřeným na tělesno Stud.

Jakou sílu má lidské odhodlání, to je téma Hladu, kde Fassbenderův hrdina na protest brutálnímu chování vězeňských dozorců vyhlásí striktní hladovku. Stejné odhodlání projevil i sám herec, který kvůli roli dokázal shodit necelých 15 kilogramů.

Christian Bale, Mechanik (2004)

Rekord však drží Christian Bale, který svou hmotnost dokázal snížit o neuvěřitelných 28 a půl kilogramu. Bale je opravdu herec s velkým H, který si kvůli perfekcionismu svých rolí dokáže odepřít snad vše a existovat pouze na jablku a konzervě tuňáka denně.  A to sám chtěl ještě zajít dál. Baleova žebra můžete počítat v temném španělském schizofrenním thrilleru Mechanik.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uvádíme 6 extrémních hereckých diet. Christian Bale zhubl skoro 30 kil