Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Film Stud vás přesvědčí, že mít spoustu sexu nemusí být příjemné

Redakce

Redakce

13. 2. 2012

Do kin přichází nový film Stud (Shame) s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli. Přesvědčí vás o tom, že mít každý den pětkrát sex nemusí být zrovna zábava.

Film Stud má poměrně originální plakát, který říká vše, Zdroj: distributor filmu

Režisér Steve McQueen před čtyřmi lety natočil film Hlad o vězni IRA a jeho smrtící hladovce. Analyzoval tehdy vztah individuální a společenské svobody jednotlivce.

Ve filmu Stud je hlavní hrdina Brandon v naprosto opačné situaci než Bobby Sands (hrdina Hladu) – je to úspěšný a finančně zajištěný mladý muž žijící v současném New Yorku s absolutními možnostmi. I přesto, že jeho sociální status je velmi vysoký, Brandonova vnitřní spokojenost a svoboda jsou deformovány do sexuální závislosti a společenské i osobní frustrace.

Tento tematicky i vizuálně výjimečně naléhavý film je postaven na životním hereckém výkonu vycházející hvězdy Michaela Fassbendera (s režisérem McQueenem spolupracoval již na snímku Hlad), který je průběžně oceňován kritiky na celém světě (nominace na Zlatý globus apod.).

Stud byl natáčen v New Yorku v únoru a březnu 2011. Oproti Hladu se však Stud nezaměřuje pouze na ústředního hrdinu, ale snaží se analyzovat mezilidské vztahy celé jedné současné generace. Po celosvětovém úspěchu Hladu (který byl například oceněn Zlatou kamerou za nejlepší debut na MFF v Cannes) toužili McQueen a Fassbender po dalším společném projektu.

Chcete se podívat zadarmo na premiéru filmu? Soutěžte na TOPZINE.cz

„Michael Fassbender je opravdový génius. Chci pracovat jen s tím nejlepším hercem, kterým on dle mého názoru opravdu je,“ svěřil se tehdy McQueen. Podobná slova uznání měl pro režiséra i Fassbender: „Steve vládne při natáčení opravdu pevnou rukou, takže každý člen štábu je vystrašený a zároveň plný očekávání. Práce se Stevem je jako provazochodectví bez záchranné sítě.“

FOTO: shame-michael-fassbender-raining

Michael Fassbender předvedl podle kritiků ohromující výkon

Carey Mulligan, která ve filmu hraje Brandonovu sestru Sissy, začala svoji roli pečlivě studovat ještě dříve, než ji vůbec dostala. „Když se ke mně dostal scénář Studu a já jsem zjistila, že se jedná o film, kde budou Steve McQueen a Michael Fassbender, neváhala jsem ani vteřinu – tento projekt pro mne byl vysněným filmem. Pak jsem se s McQueenem setkala v jedné londýnské kavárně a znovu a znovu jej přesvědčovala. Nesměl prostě tehdy odejít, aniž by mi roli Sissy dal.“

Snímek jde do českých kin 16. února a uvádí ho distribuční společnost AČFK.

Stud (Shame)

Drama
Velká Británie, 2011, 99 min

Režie: Steve McQueen
Hrají: Michael Fassbender, Carey Mulligan, James Badge Dale, Nicole Beharie, Jennifer Butler

Premiéra v ČR: 16. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Stud vás přesvědčí, že mít spoustu sexu nemusí být příjemné