Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Šest divadel se utká o pohár. Herci změří síly v beachvolejbale

Anna Kottová

Anna Kottová

22. 6. 2012

Ceny Alfréda Radoka nebo Ceny Thálie jsou ohraná záležitost. S příchodem léta se divadla rozhodla změřit síly v jiné kategorii. Beachvolejbal Teatro cupu se zúčastní šest divadel.

FOTO: Beachklub Ládví

Šest divadel vyzkouší patnáct hřišť Zdroj: Beachklub Ládví

V úterý 26. června se zaplní pražský Beachklub Ládví herci a herečkami. Do boje vyrazí Divadlo v Dlouhé, Divadlo Lampion z Kladna, Divadlo v Celetné, Divadlo Na zábradlí, Studio Ypsilon a Činoherní klub.

Jde o první ročník beachvolejbalového klání, které oficiálně pořádá Divadlo v Dlouhé, a bude hrát každý s každým v počtu čtyři na čtyři hráče.

Recenzujeme: Za všechno můžou muži a ženy trpí

„Pamatovala jsem si veselé historky našich herců a kolegů o tom, že kdysi se hrávaly fotbalové turnaje mezi pražskými divadly. A když kopaná, proč ne beachvolejbal?“ vysvětlila TOPZINE.cz nápad na pořádání akce Markéta Nachlingerová, produkční Divadla v Dlouhé.

FOTO: Beachklub Ládví

Občerstvení nebude problém Zdroj: Beachklub Ládví

Na dřevěných divadelních prknech leckteří válí, uvidíme, zda si herci povedou stejně dobře i na pískovém hřišti. Divadla svoje týmy teprve dávají dohromady a jména pečlivě tají. TOPZINE.cz už ale zná některé hráče.

Za Divadlo Na zábradlí  nastoupí Ladislav Hampl nebo umělecký šéf David Czesany. Tým kladenského Divadla Lampion se pokusí získat vítězství v hereckém složení: Jakub Hubert, Kristýna Matějová, Justin Svoboda a Pavel Burger.

FOTO: Ladislav Hampl

Ladislav Hampl posílí tým Divadla Na zábradlí Zdroj: Jan Dvořák, Divadlo Na zábradlí

„Ypsilonka postaví smíšené družstvo ve složení: Petr Vršek, Daniel Šváb, Martin Bohadlo, Petr Hojer, Barbora Vyskočilová, Renata Rychlá,“ sdělila TOPZINE.cz Ilona Smejkalová ze Studia Ypsilon s tím, že dva z týmu budou náhradníci.

Divadlo v Celetné se rozhodlo zapojit nejen herce, a tak uvidíme mimo jiné dramaturgyni Lenku Bočkovou nebo barmana Jakuba Kaloče. Těšit se ale můžeme i na herečku Martinu Prášilovou.

„Za Divadlo v Dlouhé jsme postavili dva týmy a hrát bude z herců např. Čeněk Koliáš, Honza Meduna, jako smečaře vzhledem ke vzrůstu favorizujeme Míšu Doležalovou a Pavla Tesaře,“ prozradila TOPZINE.cz část taktiky Nachlingerová.

FOTO: Jan Meduna

Jan Meduna měl v inscenaci Hráči k beachvolejbalu ještě daleko Zdroj: Martin Špelda, Divadlo v Dlouhé

Herci tak zakončí letošní divadelní sezonu netradičně. Klání začíná v 10:00 a potrvá zhruba do 16. hodiny. Beachklub Ládví najdete 10 minut od stanice metra C Ládví. V areálu je možné zakoupit občerstvení a vítaní jsou i psi.

Beachvolejbal Teatro cup

Kde: Beachklub Ládví (Chabařovická 4, Praha 8 )

Kdy: úterý 26. června 10:00–16:00

Vstup: zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šest divadel se utká o pohár. Herci změří síly v beachvolejbale