Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Přímé charterové lety startují již příští měsíc. Leťte do daleka!

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

31. 8. 2011

Už v září vyletí první přímé charterové lety do dalekého tepla. Aby byla nabídka stále atraktivní, snaží se cestovní kanceláře nabízené země každoročně obměňovat. Letos se můžeme podívat do devíti vzdálených zemí. Které to jsou?

FOTO: Exotické pláže lákají hlavně v zimním období

Exotické pláže lákají hlavně v zimním období, Foto: Hana Chytrá, Topzine.cz

Přímé chartery z České republiky do exotických zemí létají každý rok od podzimu do jara, tedy pouze v hlavní sezóně zájezdů do exotiky. Oproti minulému roku z nabídky vypadly Jamajka, Kostarika, Salvador a Vietnam, naopak přibyla Brazílie. Kromě největší země Jižní Ameriky jsou v nabídce také Thajsko, Dominikánská republika, Keňa, Kuba, Mexiko, Venezuela, Zanzibar a Kapverdské ostrovy.

Nejpopulárnější je tradičně Thajsko

Dle analýz AČCK loni vycestovalo do exotických zemí celkem přibližně 120 tisíc českých občanů a zhruba polovina z nich měla dovolenou zařízenou přes cestovní kancelář.

Nejpopulárnější zemí nastávající sezóny bude z hlediska českých turistů Thajsko. Obhájí tedy své prvenství z minulého roku, kdy do této země vycestovalo celkem 30 tisíc turistů z České republiky. Cílem vůbec prvního charterového letu do exotiky v roce 2000 bylo právě Thajsko.

Ani tuto sezónu nebudou české cestovní kanceláře nasazovat velké letadlo s dálkovým doletem bez mezipřistání. Za exotikou se bude létat menšími stroji, které potřebují krátké mezipřistání na dotankování. Čas letu se sice o něco prodlouží, ale na druhou stranu se tím sníží náklady na dopravu, což by se mělo promítnout v příznivých cenách zájezdů.

Zájezdy do exotických zemí jsou letos cenově zajímavé. Začínají již od 17 tisíc za osobu. Za tuto cenu se můžete podívat na Kapverdské ostrovy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přímé charterové lety startují již příští měsíc. Leťte do daleka!