Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Procestujte Kubu s doutníkem v jedné ruce a turistickým průvodcem Rough Guides ve druhé

Šárka Braumová

Šárka Braumová

16. 2. 2011

Kuba je pokladem Karibiku. Bělostné pláže, vůně doutníků, panenská příroda, koktejly a auta jak vystřižená ze starých filmů. Procestujte ji společně s turistickým průvodcem Rough Guides.

Zájezd na Kubu si můžete zakoupit téměř u každé cestovní kanceláře. Některé nabízejí i různé okruhy za poznáním kouzelné přírody. Pokud však nemáte rádi organizované výlety, na nic nečekejte a vydejte se na Kubu na vlastní pěst. Stačí, když si do batohu přibalíte turistického průvodce Rough Guides, který v současné době vydává nakladatelství Jota.

27 kubánských NEJ

Je libo žhavá salsa, osvěžující mojito nebo prohlídka havanské továrny na doutníky? Pokud se nemůžete rozhodnout, autoři Fiona McAuslan a Matt Norman pro vás na úvodních stránkách připravili výběr 27 nejkrásnějších míst Kuby. U každého tipu najdete fotografii a k ní výstižný popisek. Nechybí ani důležité informace o získání víza, místní dopravě včetně cen, kubánských specialit či roztančených festivalech a klubech.

FOTO: Turistický průvodce Kuba

Turistický průvodce Kuba, Zdroj: nakladatelství JOTA

Turistický průvodce Rough Guides je zaměřen i na jednotlivé oblasti Kuby, Varadero, Cienfuegos nebo Údolí Viňales. U každé je popsán ideální způsob dopravy, možnosti ubytování s adresami hotelů a kempů, zajímavosti dané oblasti a nejlepší bary. Na jedné stránce je také přiložena podrobná mapa pro snadnější orientaci. Podrobnému popisu se nevyhlo ani hlavní město Kuby, Havana. Určitě si zajděte posedět do oblíbeného baru spisovatele Ernesta Hemingwaye, s průvodcem ho snadno najdete. Objednejte si spisovatelův oblíbený koktejl Daiquiri nebo Mojito a nasajte neopakovatelnou atmosféru.

V rytmu salsy

Zvláštní kapitoly jsou věnovány pobřeží Kuby a kubánské hudbě a tanci. Pláže Varadero, Playas del Este nebo Playa Ancón jsou proslavené bílým pískem a průzračným mořem. To dokazují i přiložené fotografie, které speciální dvojstránku zdobí. Pokud jste vášnivými potápěči, i na vás zde čekají informace o hlavních potápěčských lokalitách.

Druhá speciální dvojstránka se věnuje hudbě a tanci. Ty jsou s panenským ostrovem neodmyslitelně spojeny. Na Kubě se zrodily takové tance jako je salsa, rumba či sona. Hudba je s životem Kubánců neodmyslitelně spjata, a tak se s ní setkáte v hotelech, na ulicích i barech. I zde se můžete pokochat fotografiemi tanečnic a zpěváků z kabaretů a festivalů.

FOTO: Varadero

Varadero, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Buenos Días

Průvodce je uzavřen základním kubánským slovníčkem. Kubánci jsou velice přátelští a budou rádi, když je alespoň pozdravíte v jejich rodném jazyce. Kromě pozdravů se naučíte fráze, které se vám budou hodit při cestě autem, ubytování či v restauraci.

Turistický průvodce Kuba
Rough Guides
Vydává: nakladatelství Jota
Počet stran: 652 + 32 stran barevné přílohy
Bonus: hodinový videoprůvodce na DVD a cestopisným filmem
Běžná cena: 848 korun

OBR: Rubrika Cestování - čtenářské tipy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Procestujte Kubu s doutníkem v jedné ruce a turistickým průvodcem Rough Guides ve druhé