×
TOPZINE.cz

Zahraniční turisté objevují Českou republiku. Jejich počet stále stoupá!

FOTO: Karlovy Vary
Karlovy Vary lákají stále více Rusů, Foto: Šárka Braumová, TOPZINE.cz

Nejnovější statistiky uvádějí, že počty Čechů vydávajících se po rodné vlasti narůstají. Podobně je tomu i u zahraničních turistů. Česká republika je opět hojně navštěvována!

FOTO: Pražský hrad
Pražský hrad je stále velkým turistickým lákadlem, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Český statistický úřad zveřejnil nové údaje o cestování českých turistů. V první polovině letošního roku zvolilo pro místo odpočinku a relaxace právě Českou republiku 2,72 milionů Čechů, což čítá meziroční nárůst o 6 %.

Nejvíce navštěvovaným regionem zůstává Praha (352 tisíc turistů), na druhé příčce se primárně, a to především díky proslulým Krkonoším, drží Královehradecký kraj (299 tisíc návštěvníků). V těsném závěsu je vinařský Jihomoravský kraj s 263 tisíci návštěvníky. Naopak nejméně atraktivním regionem je Ústecký kraj (90 tisíc turistů).

Druhá statistika ČSÚ rovněž dokládá, že po několika nepříznivých letech se k nám opět vrací zahraniční turisté. Meziroční nárůst stoupl na 11 %. Konkrétně mezi letošním lednem a červnem zavítalo do České republiky 3,11 milionů cizinců. Již tradičně jim vévodí Němci (660 tisíc), následují Rusové (271 tisíc), Poláci (189 tisíc), Italové (163 tisíc), Slováci (158 tisíc) a Britové (156 tisíc).

Nejpopulárnější destinací je stověžatá Praha, kterou navštíví 63 % všech zahraničních turistů. Druhý Karlovarský kraj si drží velký odstup a profituje především z lázeňských pobytů ruských a německých hostů.

Karlovy Vary patří také mezi oblíbené destinace, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Mezi důvody nízké návštěvnosti ostatních regionů spadá obzvláště špatná infrastruktura či v průvodcích vylíčené nešvary typu předražených taxíků, kapsářů a nevýhodných kurzů ve směnárnách.

Pozitivním trendem je větší vytíženost špičkových hotelů, jež byly kvůli krizi nuceny snížit své ceny, tudíž si luxusní pobyty mohou vychutnat i méně solventní turisté.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..