Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zahraniční turisté objevují Českou republiku. Jejich počet stále stoupá!

Redakce

Redakce

12. 8. 2011

Nejnovější statistiky uvádějí, že počty Čechů vydávajících se po rodné vlasti narůstají. Podobně je tomu i u zahraničních turistů. Česká republika je opět hojně navštěvována!

FOTO: Pražský hrad

Pražský hrad je stále velkým turistickým lákadlem, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Český statistický úřad zveřejnil nové údaje o cestování českých turistů. V první polovině letošního roku zvolilo pro místo odpočinku a relaxace právě Českou republiku 2,72 milionů Čechů, což čítá meziroční nárůst o 6 %.

Nejvíce navštěvovaným regionem zůstává Praha (352 tisíc turistů), na druhé příčce se primárně, a to především díky proslulým Krkonoším, drží Královehradecký kraj (299 tisíc návštěvníků). V těsném závěsu je vinařský Jihomoravský kraj s 263 tisíci návštěvníky. Naopak nejméně atraktivním regionem je Ústecký kraj (90 tisíc turistů).

Druhá statistika ČSÚ rovněž dokládá, že po několika nepříznivých letech se k nám opět vrací zahraniční turisté. Meziroční nárůst stoupl na 11 %. Konkrétně mezi letošním lednem a červnem zavítalo do České republiky 3,11 milionů cizinců. Již tradičně jim vévodí Němci (660 tisíc), následují Rusové (271 tisíc), Poláci (189 tisíc), Italové (163 tisíc), Slováci (158 tisíc) a Britové (156 tisíc).

Nejpopulárnější destinací je stověžatá Praha, kterou navštíví 63 % všech zahraničních turistů. Druhý Karlovarský kraj si drží velký odstup a profituje především z lázeňských pobytů ruských a německých hostů.

FOTO: Karlovy Vary

Karlovy Vary patří také mezi oblíbené destinace, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Mezi důvody nízké návštěvnosti ostatních regionů spadá obzvláště špatná infrastruktura či v průvodcích vylíčené nešvary typu předražených taxíků, kapsářů a nevýhodných kurzů ve směnárnách.

Pozitivním trendem je větší vytíženost špičkových hotelů, jež byly kvůli krizi nuceny snížit své ceny, tudíž si luxusní pobyty mohou vychutnat i méně solventní turisté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahraniční turisté objevují Českou republiku. Jejich počet stále stoupá!