Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na listopad 2012: Spider-Man si píše vysvlečenej deník

Jiří Hannich

Jiří Hannich

2. 11. 2012

Co nového nás čeká na DVD v listopadu? Puberťácká komedie Můj vysvlečenej deník, Amazing Spider-Man, tedy nové zpracování známé pavoučí story, nebo třeba bizarní krvák Abraham Lincoln: Lovec upírů.

FOTO: Muj vysvlecenej denik (2012)

Co se honí hlavou sedmnáctileté dívce?, Zdroj: Bontonfilm

Můj vysvlečenej deník (recenze)

Teenagerka Johana se nečekaně zamiluje. Začne pátrat po muži ze starých dopisů, který znal její matku, když byla ještě naživu, a který by zároveň mohl být jejím biologickým otcem. Johana si vše ze svého života pečlivě zapisuje do deníku. Detailně v něm popisuje vyhrocený vztah s macechou, šťastné i nešťastné lásky kamarádů a značný prostor samozřejmě věnuje i své pátrací činnosti. Jednoho dne přijde nabídka, aby svůj deník vydala jako knížku.

Snímek je adaptací stejnojemnného bestselleru Johany Rubínové. Postavu Johany ztvárnila Veronika Kubařová, jež byla v době natáčení o osm let starší než její sedmnáctiletá filmová postava.

Můj vysvlečenej deník, Komedie, ČR, 2012, 102 min, Režie: Martin Dolenský, Hrají: Veronika Kubařová, Berenika Kohoutová, Martin Šesták, Marika Šoposká, Šárka Vaculíková

Vychází: 7. listopadu

video
play-sharp-fill

Amazing Spider-Man (recenze)

Středoškolák Peter Parker to nemá v životě snadné. Jeho vrstevníci jím opovrhují, jako malé dítě přišel o rodiče, tudíž žije s tetou a strýcem, on sám navíc cítí, že má zvláštní schopnosti, o nichž nikdo jiný nemá tušení. Rád by rozluštil tajemství své minulosti a také získal srdce své školní lásky. Jednoho dne objeví tajemný kufřík, který před lety náležel jeho otci. Nová stopa jej zavede ke Curtu Connorsovi, který také vystupuje jako zlý ještěr Lizard. Peter alias Spider-Man musí zasáhnout.

Na DVD najdete komentáře tvůrců filmu, několik vynechaných scén, záběry z přípravy kaskadérů a také bohatou fotogalerii. Titulní role pavoučího muže byla svěřena novému hereckému idolu Andrewovi Garfieldovi.

Amazing Spider-Man, Akční/Dobrodružný/Fantasy/Thriller, USA, 2012, 137 min, Režie: Marc Webb, Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Sally Field, Rhys Ifans, Martin Sheen

Vychází: 7. listopadu

video
play-sharp-fill

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter, recenze)

Fakta, slavná historická postava a spousta fabulace v jednom akčním nášupu. První republikánský prezident USA a zapřísáhlý odpůrce otroctví Abraham Lincoln riskuje své postavení, rodinu i vlastní život ve snaze ochránit zemi před krvežíznivými upíry. Brutální netvoři, v jejichž čele stojí ďábelský Adam, plánují vytvořit své vlastní Spojené státy. Lincoln bere do ruky sekyru a jde do boje. Je mu jasné, že se musí spoléhat na své blízké. Komu ale může věřit, není vůbec jasné.

Za vznikem tohoto akčního fantasy, jež bylo natočeno na motivy veleúspěšné knihy spisovatele Setha Grahama-Smitha, stojí Tim Burton a Timur Bekmambetov, jenž se nakonec chopil i režie. Hlavní role byla svěřena zatím spíše neznámému herci Benjaminu Walkerovi.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter), Fantasy/Akční/Horor, USA, 2012, 105 min, Režie: Timur Bekmambetov, Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson

Vychází: 21. listopadu

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=4g1WUABP-yA[/youtube_660]

Méďa (Ted, recenze)

Když byl John malý, pronesl pošetilé přání: chtěl, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Přání se mu splnilo a z mluvícího medvídka Teda se stala mediální hvězda a miláček davů. Jak ale roky ubíhaly, sláva postupně opadávala, až Tedovi zbyl jediný fanoušek – John. Ti dva si spolu rozumí, jenomže Johnovo okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Ve chvíli, kdy Johna opustí jeho milující přítelkyně, zjistí, že je na čase konečně dospět.

Méďa Ted sice vypadá roztomile, ovšem pro sprosté slovo nejde daleko, asketismu neholduje a morální zábrany mu jaksi chybí. Jeho vizuální podobu vybírali tvůrci filmu z desítek různých modelů plyšových hraček. Postavu Johna ztvárnil Mark Wahlberg, jeho přítelkyni si zahrála Mila Kunis. Nechybí ani vševědoucí vypravěč – tím je  v originálním znění Patrick Stewart, oblíbený kapitán Picard ze seriálu Star Trek.

Méďa (Ted), Komedie/Fantasy, USA, 2012, 106 min, Režie: Seth McFarlane, Hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Giovanni Ribisi, Seth MacFarlane, Patrick Warburton

Vychází: 28. listopadu

video
play-sharp-fill

Až vyjde měsíc (Moonrise Kingdom, recenze)

Příběh této svérázné komedie se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Dvanáctiletí Suzy a Sam se do sebe zamilují a rozhodnou se, že utečou svým nesnesitelným rodičům. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa zahajuje celé okolí rozsáhlé pátrání.

Režisér Wes Anderson dokázal přilákat plejádu zvučných hereckých jmen: ve filmu se v různých rolích objevují Harvey Keitel, Edward Norton, Tilda Swinton, Bruce Willis, Bill Murray či Francis McDormad.

Až vyjde měsíc (Moonrise Kingdom), Komedie/Drama/Romantický, USA, 2012, 94 min, Režie: Wes Anderson, Hrají: Edward Norton, Kara Hayward, Bill Murray, Bruce Willis, Francis McDormad

Vychází: 28. listopadu

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=r-qt2Bnq4dI[/youtube_660]

Dále vychází:

Doba ledová 4: Země v pohybu(zvířecí smečka už počtvrté na našich obrazovkách)
Tři moulové (ještě blbější než Blbý a blbější)
Přežili jsme invazi (nevýrazný válečný film z dob druhé světové)
Můj otec je šílenec (Adam Sandler ve své 183. komediální roli)
Katy Perry: Part of Me (Katy Perry hraje Katy Perry ve filmu o Katy Perry)
Tady hlídám já (stoprocentně průměrná česká komedie)
Deník malého poseroutky 3 (rodinná komedie podle knižní předlohy)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na listopad 2012: Spider-Man si píše vysvlečenej deník