Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Biutiful, Win Win nebo Captain America

Jiří Hannich

Jiří Hannich

21. 11. 2011

FOTO: Javier Bardem, Zdroj: youtube.comDvě dramata (Biutiful a Trust), dvě komedie (Win Win a Pan Popper a jeho tučňáci) a jedno 3D sci-fi (Captain America: První Avenger) tvoří pět nejlepších DVD a Blu-ray novinek tohoto týdne. Čtěte víc!

Biutiful (Španělsko/Mexiko, 2010)

Z narkomana spořádaným otcem, Zdroj: distributor filmu

Bývalému narkomanovi Uxbalovi vinou rakoviny zbývají pouhé dva měsíce života. Během nich se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem. V hlavní roli uhrančivý Javier Bardem.

Žánr: Drama
Režie:
Alejandro González Iñárritu
Hrají:
Javier Bardem, Maricel Álvarez, Guilermo Estrella aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Win Win (USA, 2011)

Jeden z výrazných snímků na festivalu Sundance, jenž zaujal i v Karlových Varech. Když Mike Flaherty potká mladíka bez domova, který je náhodou i šampion ve wrestlingu, zdá se, že se na Mikea konečně usmálo štěstí. Ale situace, jež může přinést vítězství všem zúčastněným, se nečekaně komplikuje ve chvíli, kdy do hry vstoupí problémy chlapcovy rodiny.

Žánr: Komedie
Režie: Thomas McCarthy
Hrají: Paul Giamatti, Amy Ryan, Burt Young aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: vynechané scény, Tom McCarthy a Joe Tiboni diskutují o filmu Win Win, David Thompson na Sundance 2011, Rozhovor s Tomem McCarthym a Paulem Giamattim na Sundance 2011, Rodina, videoklip The National Think You Can Wait

Captain America: První Avenger 3D (USA, 2011)

Tenhle maník zachraňuje svět

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády, aby mohl USA pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do druhé světové války. Po mnoha peripetiích u odvodové komise je Steve vybrán pro unikátní vědecký experiment, který má Spojeným státům produkovat vojáky se speciálními schopnostmi. Když experimentu začne hrozit zneužití, dostane Steve štít, skupinku schopných parťáků a vyrazí za záchranou světa.

Žánr: Akční/Dobrodružný/Sci-Fi
Režie:
Joe Johnston
Hrají:
Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones aj.
Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: komentáře tvůrců, One-shot od Marvela: Cesta k Thorovu kladivu a co se na ní přihodilo, Vybavení pro superhrdinu, Komando Nicka Furyho, Dokonalá technologie, Proměna, Zaostřeno na Lebku, Captain America: Počátky, Avengers se scházejí, vystřižené scény (na Blu-ray vše v HD), upoutávky

Trust (USA, 2010)

Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Její naivity však využil sexuální maniak. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Snímek režíroval David Schwimmer, představitel potrhlého Rosse ze seriálu Přátelé. Naléhavý příběh o nebezpečí hrozícím v digitálním světě umocňují herecké výkony hlavních představitelů.

Žánr: Drama
Režie:
David Schwimmer
Hrají:
Clive Owen, Catherine Keener, Noah Emmerich aj.
Zvuk:
český, anglický
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Pan Popper a jeho tučňáci (USA, 2011)

FOTO: Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Takhle s tučňáky netančil ani Jarda Jágr

Obchodník Tom Popper zdědí šestici tučňáků. Divocí spolubydlící brzy promění přepychový newyorský byt pana Poppera v zasněženou zimní říši divů – a zbytek života mu obrátí vzhůru nohama. V hlavní roli této oddychové komedie Jim Carrey. A samozřejmě tučňáci.

Žánr: Komedie/Rodinný
Režie:
Mark Waters
Hrají:
Jim Carrey, Carla Gugino, Angela Lansbury aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Antarktické dobrodružství Pitomy a Smraďocha

Dále vychází: Rychlejší než vlastní stín, Terminátor 2: Den zúčtování, Sex ve městě (seriál), Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň, Pantáta Bezoušek, Čertova nevěsta, Comeback (seriál), Byt, Trust, Barbar Conan (2011), Snídaně u Tiffanyho aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Biutiful, Win Win nebo Captain America