Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray na listopad 2012: Méďa a Lincoln budou lovit upíry

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 11. 2012

Je tu listopad a s ním také přehled novinek na Blu-ray. K těm nejočekávanějším jistě patří Amazing Spider-Man, kromě toho ale zaujme i čtyřka Doby ledové nebo fantasy komedie Méďa.

Začátky Petera Parkera alias pavoučího muže zase trochu jinak, Zdroj: Bontonfilm

Doba ledová 4: Země v pohybu (Ice Age: Continental Drift, recenze)

Veverčák Scrat, který nadevše miluje oříšky, způsobí katastrofu nevídaných rozměrů: jeho nešikovností začne pradávná Pangea praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosférických desek rozdělí mamutí rodinku, jejíž hlava, mamut Manny, skončí se svými kamarády, šavlozubým tygrem Diegem a lenochodem Sidem, uprostřed širého oceánu. Při cestě zpět jim dají zabrat mořské bouře, přílivové vlny a mořské příšery.

Čtyřka Doby ledové vychází ve dvoudiskové edici, v níž se ukrývá 2D a 3D verze filmu, potažmo celovečerní film a k němu ještě krátký příběh s názvem Mamutí Vánoce. Stejně tak vstupuje do distribuce balení se všemi čtyřmi díly, jež je navíc doplněno o dvě zvířecí postavičky z filmu.

Doba ledová 4: Země v pohybu (Ice Age: Continental Drift), Animovaný/Dobrodružný/Komedie, USA, 2012, 94 min, Režie: Mike Thurmeier, Steve Martino, Hrají: Jennifer Lopez, Ray Romano, John Leguizamo, Queen Latifah, Denis Leary

Vychází: 2. listopadu

video
play-sharp-fill

Amazing Spider-Man (recenze)

Zvláštními schopnostmi obdařeného středoškoláka Petera Parkera souží nepochopení vsrtevníků a trampoty s láskou. Když Peter objeví tajemný kufřík, který před lety náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech záhadného zmizení svých rodičů. Dostane se přímo do laboratoře doktora Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Connorsovo zlé alter ego, ještěr Lizard, Petera poprvé přinutí obléknout pavoučí kostým a vydat se na cestu k hrdinství.

Nové pojetí známého komiksového příběhu vychází na Blu-ray v dárkovém setu, k němuž je přiložena figurka nebo maska Spidermana. Pořídit si lze i dvoudiskovou edici s 2D a 3D verzí filmu. Titulní role byla svěřena novému hereckému idolu Andrewovi Garfieldovi.

Amazing Spider-Man, Akční/Dobrodružný/Fantasy/Thriller, USA, 2012, 137 min, Režie: Marc Webb, Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Sally Field, Rhys Ifans, Martin Sheen

Vychází: 7. listopadu

video
play-sharp-fill

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter, recenze)

Američané jsou sice patrioti, to jim ale nebrání vybavit jednoho ze svých nejslavnějších prezidentů nabroušenou sekerou na zabíjení neživých bytostí s extrémně dlouhými špičáky. Režii bizarního fantasy hororu o Abrahamu Lincolnovi, jenž zde nevystupuje pouze jako odpůrce otroctví, ale také jako neúprosný lovec upírů, navíc svěřili kazašskému režisérovi Timuru Bekmambetovovi, který vybudoval třaskavou atmosféru a vyprávění postavil na sérii akčních a nemálo krvavých scén.

Snímek vznikl na motivy bestselleru Setha Grahama-Smitha. Převedení upírského příběhu z knihy na filmové plátno je detailně zdokumentováno v řadě bonusových materiálů. Hlavní postavu ztvárnil Benjamin Walker.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter), Fantasy/Akční/Horor, USA, 2012, 105 min, Režie: Timur Bekmambetov, Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson

Vychází: 21. listopadu

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=4g1WUABP-yA[/youtube_660]

Méďa (Ted, recenze)

Když byl John ještě malý, neměl vůbec žádné kamarády. Přál si proto, aby jeho plyšový medvídek začal mluvit. Stalo se. Oživlý medvídek pro děti se stal mediální hvězdou a miláčkem davů, po letech mu ovšem zbyl zase jen John. Ti dva si spolu rozumí, jenomže Johnovo okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Když Johna opustí přítelkyně, ocitne se na důležité životní křižovatce: bude muset hodit stará příkoří za hlavu a konečně dospět.

Postavu Johna ztvárnil Mark Wahlberg, jeho přítelkyni si zahrála Mila Kunis a méďa byl vybrán z desítek různých modelů, jež tvůrci filmu před natáčením pečlivě studovali. Jelikož jde o lehce pohádkový příběh (přestože se to ve filmu vulgarismy jen hemží), nechybí ani vypravěč – tím je v originálním znění Patrick Stewart, oblíbený kapitán Picard ze seriálu Star Trek.

Méďa (Ted), Komedie/Fantasy, USA, 2012, 106 min, Režie: Seth McFarlane, Hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Giovanni Ribisi, Seth MacFarlane, Patrick Warburton

Vychází: 28. listopadu

video
play-sharp-fill

Až vyjde měsíc (Moonrise Kingdom, recenze)

Píší se 60. léta minulého století a Samovi se Suzy je právě dvanáct let. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připraví velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka, kde doposud žili, vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání.

Svéráznou komedii režiséra Wese Andersona obohatila plejáda hvězdných herců: Harvey Keitel, Edward Norton, Tilda Swinton, Bruce Willis, Bill Murray či Francis McDormad.

Až vyjde měsíc (Moonrise Kingdom), Komedie/Drama/Romantický, USA, 2012, 94 min, Režie: Wes Anderson, Hrají: Edward Norton, Kara Hayward, Bill Murray, Bruce Willis, Francis McDormad

Vychází: 28. listopadu

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=r-qt2Bnq4dI[/youtube_660]

Dále vychází:

Hoří, má panenko (Československo, 1972)
Poslední Mohykán (USA, 1992)
Vlkodlak: Bestie mezi námi (USA, 2012)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray na listopad 2012: Méďa a Lincoln budou lovit upíry