Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Testosteron The Rocka nestačil na kanální humor

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

26. 2. 2013

snitchAť se Dwayne Johnson snažil ze všech sil, na kanální humor Identity Thief stejně nevyzrál. Nepříliš úspěšný víkend pro akční hrdiny pak završil John McClane v páté Smrtonosné pasti. Jak si v kinech vedly ostatní filmy?

Som vydělal!. Zdroj: Summit Entertainment

Som vydělal! Zdroj: Summit Entertainment

Stává se to každý rok a ani ten letošní není výjimkou. Nepozvána přijde potrhlá komedie a devastuje žebříček tržeb nehledíc na komerčně mnohem potentnější kolegy. Řachanda Identity Thief se po malé pauze vrátila na první místo a na konto si připsala dalších 14 milionů dolarů, celkově se tak už o následujícím víkendu podívá za hranici sta milionů.

Pro druhé místo se prostřílel Dwayne „The Rock“ Johnson s akčňákem za pár šupů Snitch. Ve změti létajících aut, vybuchujících domů a zmlácených padouchů utržil tento nenápadný snímek solidních 13 milionů. Velký potenciál na setrvání v žebříčku Snitch rozhodně nemá, v zelených číslech však skončí téměř jistě.

Na bronzovou příčku se prodral tichošlápek z minulého víkendu, animák Escape From Planet Earth. Dalších 11 milionů na kontě a celkové tržby lehce přesahující 35 milionů jsou pro tento levný animovaný film decentním úspěchem.

Vlnu smutku si o uplynulých týdnech zažívá agent John McClane. Pátá Smrtonosná past v zámořských kinech spíše paběrkuje a celkově se jen horko těžko dostala přes hranici 50 milionů dolarů. Neúspěchem skončila také snaha o vyprodukování nové Twilight ságy. Nádherné bytosti jsou sice kvalitativně na zcela jiné úrovni, tržby však sbírají spíše v podobě pár zlaťáků na dně pokladničky.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=161 /]

Příští týden se do kin ve Spojených státech podívá například komerčně ambiciózní velkofilm Jack a obři, malý nenápadný horor The Last Exorcism Part II nebo mysteriózní Stoker. Identity Thief tak na prvním místě rozhodně nezůstane.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Testosteron The Rocka nestačil na kanální humor