Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Jack the Giant Killer: Čeká nás další temná pohádka

Marek Benda

Marek Benda

19. 12. 2011

OBR: Jack the Giant KillerBrána mezi říší lidí a obrů je opět otevřena. Giganti si nárokují ztracenou zemi. Neváhají proto unést samotnou princeznu. Jack se tak vydává do války, aby zachránil něžnou krásku. A možná se stal i legendou.

OBR: Jack the Giant Killer

Vzhůru do nekonečna a ještě dál! Zdroj: youtube.com

Zahraniční studia začínají oprašovat klasické pohádky a dávat jim temnější a modernější roucho. Teď přichází na řadu další z nich. Jistě si z dětství vzpomenete na nevinný příběh o kouzelných fazolích, které získal dobrosrdečný, avšak naivní Jack.

Na postu režiséra filmu Jack the Giant Killer nalezneme zajímavé jméno. Bryan Singer pomohl do digitálního světa žánrově různorodým filmům a seriálům. Za zmínku stojí komiksová adaptace X-Men, všemi oblíbený a zároveň nenáviděný Dr. House či historický snímek z druhé světové války Valkýra.

Čtěte více: Za dob Singera byli X-Meni o homosexuálech, teď o prvňáčcích

Sám Singer porovnává své poslední dva projekty takto: „Jack je jako protijed na Valkýru. Díky Valkýře jsem byl posedlý historií a jejími detaily. Jack se naproti tomu odehrává ve fantaskní době v Anglii. Není přesně ukotven v čase, nabízí zábavu a spoustu postav.“

Trailer je vystavěn na sérii náznaků, které agresivně atakují divákovu mysl. Fazole, princezna, déšť, velký strom, ale hlavně příšera z výšin. Ukázka i díky hudbě a své kompozici má hororový charakter, který dokazuje, že Jack bude trochu jiná pohádka (nicméně tupé výrazy prosťáčka Jacka nevymizely). Emoce se film bude snažit zesílit 3D provedením.

Jack the Giant Killer

USA, 2012
Dobrodružný/Drama/Fantasy

Režie: Bryan Singer
Hrají: Nicholas Hoult, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Bill Nighy, Warwick Davis, Eleanor Tomlinson, Ian McShane, Ralph Brown, Ben Daniels

Premiéra v ČR: 21. června 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Jack the Giant Killer: Čeká nás další temná pohádka