Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Stoker: Budeme se bát. Slibuje to režisér Old Boye

Marek Benda

Marek Benda

29. 9. 2012

OBR: StokerPo pohřbu jejího otce se na scéně objevuje muž, o němž matka říká, že je její strýc. Nikdy ho neviděla. A tak se do něj postupně zamiluje. Chystá se naivní romantické drama? Ne. Nicole Kidman a Mia Wasikowska vás postraší.

video
play-sharp-fill

Scénář napsal herec Wentworth Miller, známý především ze seriálu Útěk z vězení. Zavádějící název Stoker lehce obrací pozornost ke Stokerovu románu Dracula. Autor však všechny ubezpečil, že se nejedná o film s upírskou tematikou. Přesto zaškatulkoval své scenáristické dítě do žánru hororu, rodinného dramatu a psychologického thrilleru.

Přečtěte si recenzi filmu Země bez zákona, kde se také objevila Mia Wasikowska

Film režíruje korejský tvůrce Chan-wook Park, který má za sebou například Old Boye nebo temný thriller Nebohá paní pomsta. V roli vdovy se objeví Nicole Kidman, která se v českých kinech už dlouho neohřála (naposledy ve vedlejší roličce v komedii Zkus mě rozesmát). Tajemného strýce ztvárnil Matthew Goode, jehož známe jako Ozymandiase z Watchmenů.

Pozůstalou dceru si zahrála Mia Wasikowska, která potvrdila, že se Stoker bude nést v temném duchu. Přitom nešetřila chválu na režiséra: „Chan-wook Park je legenda. Jeho filmy jsou šílené, prostě úžasné.“

OBR: Stoker

Nová profilovka na sociální síť. Zdroj: youtube.com

Trailer je naladěn na výše zmíněnou dramatickou, hororovou a psychologickou notu. Ať už se jedná o potemněle podbarvenou muziku, vztah matky k dceři nebo objevení se tajemné postavy na pohřební hostině. Stylizovaně k tématu a propracovaně vypadají i jednotlivé záběry, ze kterých se ukázka skládá. Pokud se film vyrovná traileru, máme se na co těšit.

Stoker

USA, 2012
Drama / Horor / Thriller

Režie: Chan-wook Park
Hrají: Nicole Kidman, Mia Wasikowska, Matthew Goode, Dermont Mulroney, Lucas Till, Alden Ehrenreich, Jacki Weaver, Ralph Brown, Wendy Keeling

Premiéra v USA: 1. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Stoker: Budeme se bát. Slibuje to režisér Old Boye