Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Malá inventura 2012 oslaví 10 let. Na festivalu bude z čeho vybírat

Aneta Filipová

Aneta Filipová

21. 2. 2012

FOTO: Kolik váží vaše touha, VerTeDance, PonecPražský festival nového divadla Malá inventura slaví jubilejní, desátý ročník. Od úterý 21. do středy 29. února budete mít možnost vidět v Praze to nejlepší, co se za uplynulou sezónu urodilo nejen na českých scénách.

FOTO: Kolik váží vaše touha, VerTeDance, Ponec

VerTeDance se zabývá hranicemi lidské totožnosti Zdroj: divadloponec.cz

Letošní Malou inventuru s podtitulem Deset let poctivý divadelní práce otevře v úterý 21. února galavečer v pražské La Fabrice. Druhý festivalový den začne workshopem kritického myšlení a psaní Pište o divadle, kterého se mohou zúčastnit studenti, publicisti i široká veřejnost.

Malá inventuraFOTO: logo festivalu Malá inventura

Festival nového divadla Malá inventura je přehlídkou nejzajímavějších a nejnovějších projektů na české divadelní scéně. Probíhá každoročně koncem února v Praze. Cílem je podpořit současnou uměleckou tvorbu a živé umění.

Ve středu 22. února začne od 18 hodin první festivalové představení. Na větvi! spojí v prostorách Alfreda ve dvoře cirkus, koncert a kabaret. O dvě hodiny později bude následovat na Nové scéně cirkusový projekt La Putyky Slapstick sonata.

Po středeční 22. hodině už můžete plnými doušky oslavovat deset let poctivý divadelní práce na Opening Party ve festivalovém klubu Blink.

V následujících festivalových dnech projdou inventurou další experimentální projekty, a to v prostorách divadla Ponec, Studia ALTA, MeetFactory nebo experimentálního klubu NoD.

Perličky současného nového divadla

Ve čtvrtek 23. února můžete v divadle Ponec zjistit, Kolik váží vaše touha. Tanečně-hudební projekt skupiny VerTeDance zkoumá, jestli je nutné ze sebe svlékat oblečení, abychom odhalili sebe sama.

Čtěte také: Podívejte se do zrcadla Depresivních dětí

V pátek 24. února v NoDu uvidíte, jak to vypadá, když se po třiceti letech chystá ikona zla Charles Manson požádat o podmínečné propuštění na svobodu. Taneční skupina DOT504 ve spolupráci s Teatrem Novogo Fronta hledají v projektu Manson mimo jiné odpověď na otázku, jestli má takový člověk svědomí.

Projekt Mraky vás v sobotu zavede do tajů výzkumu skupiny Handa Gote. Mraky jsou subjektivní studií vlastní rodiny Veroniky Švábové a představují montáž obrazů kopírující způsoby lidské fragmentární paměti.

„Do mraků se obyčejně dělá i náplň, ale já je během představení připravuji jen s marmeládou a je to také dobré. Babička Libuše, která mě mraky naučila péct, je podávala se šťávou ze švestkového kompotu.“

Nedělní program nabídne představení pro dospělé i pro děti. Ve Studiu ALTA bude čekat příběh dospívajícího chlapce Krabata, který je fascinován temnými silami. Inscenace je součástí dlouhodobého projektu dětí a studentů Tanečního studia Light.

Na pondělním programu je taneční jukebox Lenky Bartůňkové VRRh ženy kamenem, který slibuje aktivní zapojení vybraných diváků pod heslem: Co si zaplatíte, to uvidíte.

Od 22 hodin ještě v MeetFactory uvidíte inscenaci Silní v režii Miroslava Bambuška. Původní hra od Španělky Angélici Lidell kritizuje konzumní společnost a současné politicko-společenské směřování.

Pokřivená, „čistá a silná“, společnost diktuje pokřivenost jedinců.

Téměř na závěr festivalu můžete vidět další pokračování cyklu stolních komedií Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!, tentokrát o životech dvou sčítacích komisařů.

Na festivalu nového divadla je opravdu z čeho vybírat. Inventura bude důkladná.

Vybrané projekty z programu Malé inventury

čtvrtek 23. února, 18.00, divadlo Ponec: Kolik váží vaše touha?

pátek 24. února, 20.00, klub NoD: Manson

sobota 25. února, 18.00, Alfred ve dvoře: Mraky

neděle 26. února, 14.00, Studio ALTA: Krabat

pondělí 27. února, 18.00, klub NoD: VRRh ženy kamenem

pondělí 27. února, 22.00, MeetFactory: Silní

úterý 28. února, 20.00, divadlo Alfred ve dvoře: JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT! No. 12

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Malá inventura 2012 oslaví 10 let. Na festivalu bude z čeho vybírat