Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

La Putyka se vrací k němému filmu. Grotesku doplní Mozartovy sonáty

FOTO: Slapstick sonata_Cirk La Putyka_1Jste fanouškem cirkusu, Wolfganga Amadea Mozarta nebo němého filmu? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli ano, nenechte si ujít propojení všech tří prvků na jednom jevišti. A pokud ne, i tak by vás mohlo nové představení zaujmout.

FOTO: Slapstick sonata_Cirk La Putyka_1

Což takhle zahrát si tenis na jevišti Zdroj: Pavel Kolský, La Fabrika

Projekt Cirku La Putyka pod názvem Slapstick Sonata bude mít premiéru ve středu 22. února na Nové scéně Národního divadla v rámci festivalu Malá inventura. O den dříve se koná veřejná generální zkouška. Po těchto dvou představeních se soubor přesune na další působení do holešovické La Fabriky.

Evropská cirkusová spolupráce

Slapstick Sonata by se dala nazvat multiprojektem. Nejenže bude uváděna na víc místech, ale zároveň je propojením Mozartových sonát a grotesky z období němého filmu, čímž vytváří kombinaci vrcholného umění a populární kultury.

FOTO: Slapstick sonata_Cirk La Putyka_2

Cirkusovou show nastudovali čeští umělci pod vedením finského režiséra

Aby multi bylo opravdu multi, tak je ještě projektem multikulturním. Nastudování se ujal finský režisér Maksim Komaro, se kterým se Cirk La Putyka dostane i do finského Národního divadla v Helsinkách. Tam odehraje premiéru 22. května 2012.

La Putyka zkoušela nový projekt déle než rok a vystřídala při tom několik pódií. Mimo zkoušení stihli umělci zavítat na prestižní festival nového cirkusu v Sydney a ještě před premiérou Slapstick Sonaty se chystají s inscenací Up’End’Down na festival ve francouzském La Seyne-sur-Mer.

Slapstick Sonata

Nová scéna Národního divadla, Praha

Režije: Maksim Komaro

Hrají: Cirk La Putyka

Cena: 210–470 Kč

Kdy: středa 22. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

La Putyka se vrací k němému filmu. Grotesku doplní Mozartovy sonáty