Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Green Lantern se blíží do kin! Zařadí se mezi nejhorší superhrdinské filmy?

Filmy o superhrdinech, zpravidla založené na komiksových předlohách, jsou stále oblíbenějším produktem na filmovém trhu. Ne vždy se ale výsledek podaří. Topzine.cz vám přináší přehled pěti filmů, kde superhrdinové nebyli až tak moc super.

Green Lantern je zatím ještě zelenáč, Zdroj: distributor filmu

Batman, Spiderman, Superman, X-Men, Ghost Rider, Hellboy, Iron Man, Transformers, Kick-Ass, Hulk – to je výčet jen několika z mnoha superhrdinů, kteří byli přeneseni z komiksových listů na filmová plátna. Brzy se do jejich řad přidá i Green Lantern. Na jeho (ne)úspěch si ještě musíte počkat, proto si prozatím připomeňte pětici jeho ne zrovna vyvedených kolegů.

5. Spider-Man 3

Závěrečný díl spidermanské trilogie nebyl vyloženě propadákem, po povedené jedničce a jejím ještě lepším pokračování byl však zklamáním. Režisér Sam Raimi dokázal pravdivost výroku, že méně je někdy více. Pavoučího muže Tobeyho Maguira nechal bojovat s hromadou protivníků, vymotávat se ze sítě zápletek a diváky tak topit se v nepřehlednostech a nesrovnalostech.

4. Hulk

Film o zelené hroudě, Hulkovi, z roku 2003 se také příliš nepovedl, a to i navzdory účasti několika velkých jmen. Režisér Ang Lee se už v té době řadil mezi velmi kvalitní režiséry (v podstatě jedinou jeho vadou na kráse je doteď právě Hulk), což bylo jen potvrzeno o pár let později, když získal Oscara za režii k filmu Zkrocená hora.

FOTO: obrázek z filmu Hulk

Ne modrá, ale zelená pro super hrdinu dobrá

To Jennifer Connelly už v Hulkovi hrála jako oscarová herečka, ani to ale nestačilo. Mnoho kritik směřovalo totiž k hlavní roli ztvárněné Ericem Banou, který Hulkovi dle názoru diváků nedodal potřebnou šťávu. A co s nešťavnatým superhrdinou, že?

3. Daredevil

Prvním (a zřejmě i největším) průšvihem Daredevila se stalo už samotné obsazení hlavní role. Ben Affleck jednoduše není typ na super hrdinu, a to se pak na film těžko kouká, nevěříte-li nejdůležitější postavě téměř ani slovo či pohyb. Dojem nezachraňuje ani průměrná Jennifer Garner v roli Elektry, a tak nezbývá než poděkovat Colinu Farrellovi, jenž film o hrdinovi maskovaném v červené pláštěnce alespoň trochu pozvedl.

2. Catwoman

V dobře známém supehrdinském filmu z roku 2004 pokulhávala hlavně technická stránka – špatná kamera a ještě horší počítačové triky. Scénář také neslavil zrovna úspěch, a tak v podstatě jediným, co drží kočičí ženu nad vodou, je Halle Berry. Za Catwoman sice obdržela Zlatou malinu (pro kterou si na rozdíl od většiny vítězů osobně došla a s vtipem ji přijala), na druhou stranu má ale šmrnc a hlavně sex-appeal, který super hrdina (tím spíš hrdinka) potřebuje.

FOTO: Catwoman Halle Berry

Halle Berry a její kočičí alter ego

1. Batman a Robin

Netopýří muž je nejoblíbenější komiksovou postavou vůbec, natočeny o něm byly už desítky filmů. Vedle těch opravdu vyvedených od Tima Burtona či Christophera Nolana vzniklo také mnoho slabších kousků. Jeden z nich má na svědomí režisér Joel Schumacher. Ten se nepoučil z průměrnosti svého Batmana navždy a natočil Batmana a Robina.

Film se stal neoblíbeným a velmi kritizovaným z mnoha důvodů – zoufalé herecké výkony, přílišná barevnost, nezáživnost, George Clooney, který může být pro mnohé sebecharismatičtějším, ale na Batmana se jednoduše nehodí, a takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. A přestože je Batman a Robin považován za nejhorší zpracování proslulého komiksu, může se pochlubit tím, že dal světu něco, co je v dnešní době už legendární – batmanský kostým s bradavkami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Lantern se blíží do kin! Zařadí se mezi nejhorší superhrdinské filmy?