Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy: Okresní přebor, Hněv Titánů nebo Navždy spolu

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

29. 3. 2012

Do českých kin přichází blockbuster Hněv titánů,drama Kluk na kole či romantický film Navždy spolu. A také legenda houslické kopané, kormidelník Slavoje Houslice Pepik Hnátek. 

FOTO: Okresní prebor (2012)

Tak, hoši, ještě dvě kolečka kolem hájovny. Zdroj: distributor filmu

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (recenze filmu)

Na žádnej ťukes nemáte, ste dřeváci, a proto taky hrajete vokres! Aneb fotbal není otázkou života a smrti – je mnohem důležitější… Když přišla v roce 2010 televize Nova s novým seriálemOkresní přebor, čekal se velký úspěch. Ale asi ne tak velký. Seriál si ihned získal srdce diváků, zejména mužů.

Inu, rozhodlo se natočit celovečerní film a vznikl Okresní přebor: poslední zápas Pepika Hnátka. Název filmu odkazuje na houslickou legendu, trenéra (s licencí!), o kterém se v seriálu jen hovořilo, neboť už byl po smrti. V roli Pepíka Hnátka uvidíme Miroslav Krobota. Nijak jinak se herecké obsazení od seriálu výrazně neliší.

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, Komedie, Česko, 2012, 104 min, Režie: Jan Prušinovský, Hrají: Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, David Novotný, Leoš Noha, Jan Hartl

Hněv Titánů (Wrath of the Titans)

Volné pokračování klasického blockbusteru Souboj titánů  z roku 2010. Od doby, kdy Perseus (Sam Worthington) porazil v souboji mýtického Krakena, uplynulo deset let. Z Persea se stal rybář, vychovává synka Helia, nic neřeší a žije si klasickým klidným životem.

Ve světě ale probíhá válka mezi bohy a titány. A zdá se, že bohové prohrávají. Kron – otec Dia (Liam Neeson), Hada (Ralph Fiennes) a Poseidona – se dohodne s Hadem a Aresem na zajetí Dia. To se však vůbec nelíbí Perseovi, který se proto rozhodne Dia zachránit. Bude Hněv Titánů lepší než jednička, která byla pro mnoho lidí spíše zklamáním?

Hněv Titánů (Wrath of the Titans), Akční/Dobrodružný/Fantasy, USA, 2012, 99 min, Režie: Jonathan Liebesman Hudba: Javier Navarrete, Hrají: Sam Worthington, Liam Neeson, Édgar Ramírez, Danny Huston, Ralph Fiennes

Kluk na kole (The Kid with a Bike)

Cyril, obyčejný dvanáctiletý kluk, je svým otcem poslán do dětského domova. To je samozřejmě pro malého chlapce to nejhorší, co mu mohl jeho otec udělat.

Cyril se přesto snaží o návrat k otci, ale brzy pochopí, že je to beznadějné. Naskytne se mu ale zajímavá příležitost. Spřátelí se s majitelkou kadeřnictví Samanthou, která si Cyrila začne brát k sobě na víkendy.

Kluk na kole (The Kid with a Bike), Drama, Belgie/Francie/Itálie, 2011, 87 min, Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Hrají: Thomas Doret, Cécile De France, Jérémie Renier

 

 

Konečná uprostřed cesty (Stopped on Track)

Simone a Frank se zrovna přestěhovali do nového. Zdá se, že je vše jak má být, všichni jsou šťastní. Najednou ale přichází zdrcující zpráva. Frank má rakovinu.

Celou rodinu událost logicky změní a navíc nastává Frankův nelehký boj se zákeřnou nemocí. Působivý film natočil režisér Andreas Dresen.

Konečná uprostřed cesty (Stopped on Track), Drama, Německo/Francie, 2011, 110 min, Režie: Andreas Dresen, Hrají: Steffi Kühnert, Milan Peschel, Ursula Werner

 

 

 

Navždy spolu (The Vow)

Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) jsou šťastný, mladý a zamilovaný pár. Idylický život jim ale jednoho dne zkomplikuje dopravní nehoda. Leovi se nic nestane, ale jeho žena utrpí vážný úraz hlavy.

Následkem toho přichází Paige o všechny své vzpomínky na partnera i současný život. Leo je pro ni úplně cizí člověk. Ten to však nevzdává a chce svou životní lásku zpět. Film byl natočen podle skutečné události.

Navždy spolu (TheVow) Drama/Romantický, USA/Brazílie/Francie/Austrálie, 2012, 104 min, Režie: Michael Sucsy, Hrají: Rachel McAdams, Channing Tatum

 

 

 

Příliš mladá noc

Je Nový rok. Dva dvanáctiletí kluci si hrají venku, když náhodou potkají skupinu tří mladých lidí. Ti si chtějí spravit náladu po nevydařené oslavě Silvestra a pozvou chlapce k sobě do bytu, protže doufají, že by jejich přítomnost mohla pomoci lepší atmosféře.

Kluci poznávají agresivitu, sexualitu a zkrátka všechno to, co by měli poznat, až budou o něco starší. Navíc o ně mají strach jejich rodiče, neboť se nevrátili domů a nedali o sobě vědět…

Příliš mladá noc, Drama Česko/Slovinsko, 2012, 65 min Režie: Olmo Omerzu, Hrají: Martin Pechlát, Jiří Černý, Natálie Řehořová, Jan Vaši, Vojtěch Machuta

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy: Okresní přebor, Hněv Titánů nebo Navždy spolu