Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na únor 2013: Račte vstoupit do Říše pohádek

Únorové novinky naznačují, jak různorodé podívané se nám představí během roku. V druhém letošním měsíci nás čeká návrat akčního hrdiny, biografie režisérské legendy či hororová Perníková chaloupka.

FOTO: Hansel and Gretel Witch Hunters

„Komu jsme to loupali perníček?“  Zdroj: Bontonfilm

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters, trailer)

FOTO: Hansel and Gretel Witch Hunters PosterV dávných dobách nemuseli rodiče schovávat své potomstvo pouze před příchodem Polednice, ale také před po dětské krvi lačnícími čarodějnicemi. Jedinou jejich záchranou byla dvojka sourozenců, kteří si po traumatickém zážitku z dětství vytyčili boj s ježibabami jako životní cíl. Jejich jména: Jeníček a Mařenka.

Zvědavost, co se dělo po magické větě zazvonil zvonec, jistě přepadla každého posluchače pohádkových příběhů. Jakési nadsazené akční pokračování Perníkové chaloupky přináší hollywoodský nováček Tommy Wirkola, podle kterého se ze dvou zmlsaných dětiček stali akční hrdinové s tváří Gemmy Arterton a Jeremyho Rennera.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel and Gretel: Witch Hunters), USA/Německo, 2013, 83 min, Akční/Fantasy/Horor, Režie: Tommy Wirkola, Hrají: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen, Peter Stormare, Zoë Bell

Datum premiéry: 28. února

video
play-sharp-fill

Terapie láskou (Silver Linings Playbook)

FOTO: Silver Linings Playbook PosterManiodepresivní Ted (Bradley Cooper) má po pobytu v psychiatrické léčebně v plánu návrat ke své ženě a pomoc stárnoucímu otci (Robert De Niro) se založením nové restaurace. Duševní rekonvalescence bere za své, když manželku načapá in flagranti. Zlomeného Teda však postaví na nohy taneční kurzy s nymfomankou Tiffany (Jennifer Lawrence).

Režisér David O. Russell sice netočí filmy každou zimu, nicméně skoro vždy jeho dílko uzme nějaké festivalové ocenění a oscarovou nominaci. Ne jinak je tomu i v případě jeho nové netradiční romantické komedie, ve které excelují protagonistka Hunger Games a expařmen z Vegas.

Terapie láskou (Silver Linings Playbook), USA, 2012, 122 min, Komedie/Drama/Romantický, Režie: David O. Russell, Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker

Datum premiéry: 28. února

 [youtube_660]poVO9gLCACE[/youtube_660]

Konečná (The Last Stand, trailer)

FOTO: The Last Stand PosterPo vyhazovu od losangeleské policie Ray Owens předpokládá, že bude monotónně dožívat jako šerif v zapadákově na mexických hranicích. Atmosféru nicnedělání ale naruší poplašná zpráva FBI, že se k Owensovu městečku blíží rozjetý sporťák s gangstery na útěku z vězeňského transportu. Owens tak má možnost postavit se proti lumpům jako za mlada.

Sliboval, že se vrátí, a jako správný rek a guvernér slib dodržel. Po třinácti letech přichází do kin film s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli, který bude spoléhat jen na akci v rakouském stylu a obejde se bez speciálních efektů. Spíše než Terminátora připomíná Konečná akční filmy ze 70. let s Charlesem Bronsonem či Clintem Eastwoodem.

Konečná (The Last Stand), USA, 2013, 107 min, Akční/Krimi/Thriller, Režie:    Ji-un Kim, Hrají: Arnold Schwarzenegger, Johnny Knoxville, Eduardo Noriega, Forest Whitaker, Luis Guzmán

Datum premiéry: 7. února

video
play-sharp-fill

Hitchcock (Hitchcock, trailer)

FOTO: Hitchcock PosterKoncem padesátých let měl Alfred Hitchcock ve filmovém světě vybudovaný statut renomovaného tvůrce a specialisty na thrillerový žánr. Přesto se našli někteří brblalové z řad kritiků nabádající Hitchcocka, aby režijní stoličku opustil. Hitchcockův následující projekt se ovšem pro jeho tvorbu stal doslova ikonickým a pomohl vyřešit všechny náznaky režisérovy tvůrčí a manželské krize.

Příběh ze zákulisí natáčení filmu Psycho, jehož název mnoha divákům automaticky naskočí s vyslovením Hitchcockova jména, nabízí především pohled na překvapivě citlivou režisérovu osobnost a na jeho silnou vazbu k manželce Alvě. Anthonymu Hopkinsovi a Helen Mirren unikly nominace na ceny Akademie jen o chlup.

Hitchcock (Hitchcock), USA, 2012, 98 min, Životopisný/Drama, Režie: Sacha Gervasi, Hrají: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Danny Huston, Toni Collette

Datum premiéry: 7. února

video
play-sharp-fill

Láska (Amour)

FOTO: Amour PosterOsmdesátiletí manželé Georges a Anne bojují se stářím ve svém pařížském bytě. Anne přepadne mozková mrtvice, hospitalizační léčbu však i přes nátlak své dcery odmítá. Chce raději zůstat v péči Georgese – muže, který ji miloval celý život.

Nový film Michaela Hanekeho odpovídá na otázku, jak může vydržet citové pouto mezi mužem a ženou do pokročilého věku, kdy platby za léky tvoří nejvyšší položku rodinných výdajů. Stárnoucí pár ztvárnili francouzská hvězda pamětnických filmů Jean-Louis Trintignant a herečka Emmanuelle Riva, která si svým výkonem vybojovala (ostatně jako snímek samotný) oscarovou nominaci.

Láska (Amour), Francie/Německo/Rakousko, 2012, 127 min, Drama/Romantický, Režie: Michael Haneke, Hrají: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud, William Shimell

Datum premiéry: 14. února

 [youtube_660]U5Hr3eJc88w[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na únor 2013: Račte vstoupit do Říše pohádek