×
TOPZINE.cz

Trailer filmu Hitchcock: Hopkins vraždí Johansson ve sprše

OBR: Hitchcock
Svatý režisér. Zdroj: Fox Searchlight Pictures

Autobiografický snímek nás přenese na přelom 50. a 60. let, kdy mistr napětí Alfred Hitchcock natáčel jeden ze svých nejúspěšnějších filmů Psycho, a zabředne i do režisérova vztahu s jeho ženou.

video

Originální film z roku 1960 je natočen dle stejnojmenné předlohy Roberta Blocha. Hitchcock vychází také z knihy, a to Alfred Hitchcock and the making of Psycho Stephena Rebella. V šedesátých letech sám režisér usiloval o to, aby pointu příběhu znalo co nejméně lidí. Dnes ji zná většina z nás, ale jak probíhalo samotné natáčení?

Čtěte recenzi filmu s Anthonym Hopkinsem 360, který je důkazem, že herecké obsazení není vše

Hitchcocka režíruje Sacha Gervasi, který sice vstupuje do fikčního světa celovečerního filmu poprvé, nicméně zkušenosti s dokumentem mu, vzhledem k žánru, mohou být nápomocny k dosažení zajímavého ztvárnění. Do hlavní role byl stylizován Anthony Hopkins, který bude bodat Scarlett Johanssoncoby Janeth Leigh. Manželku slavného režiséra ztvárnila návštěvnice MFF Karlovy Vary Helen Mirren.

Scarlett Johansson nikdy nechtěla být sexy symbolem. Spojení s blonďatou kráskou si však libuje: „Jsem nadšená, že ji mohu hrát. Nikdy jsem sice nechtěla ztvárnit herečku v biografickém snímku, ale ji mám ráda. Byla výborná herečka a sexy.“

Svatý režisér. Zdroj: Fox Searchlight Pictures

Trailer začíná bleskovým střihem hororových scén, které budí samotného mistra ze snu. Dále podnikáme krátkou voyeurskou exkurzi do zákulisí příprav filmu, který si Hitchcock sám financoval. Ani slavná scéna ve sprše nesmí chybět. Tohle ale nestačí, chceme víc.

Jak ukázka začala strachem, poté hrozila nožem, až sebou celé publikum cuklo, tak končí veselou poznámkou nad nahotou krásné herečky: „Je to výzva neukázat ten vyvinutý hrudník.“ A jak to celé dopadlo? Konec se přece nevyzrazuje.

Hitchcock

USA, 2012
Drama / Životopisný

Režie: Sacha Gervasi
Hrají: Anthony Hopkins, Hellen Mirren, Scarlett Johansson, Jessica Biel, James D’Arcy, Toni Collette, Danny Huston, Michael Wincott, Michael Stuhlbarg, Ralph Macchio

Premiéra v ČR: 7. února 2013Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..