Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na květen 2013: Vrací se Iron Man i pařmeni z Vegas

Nastává máj, lásky čas, kdy může být kino dobrou záminkou pro romantický večer. Se svým doprovodem si můžete vybrat z trháku se superhrdinou, adaptace knižní klasiky či komedie o pravé kocovině.

FOTO: Robert Downey Iron Man 3

„Tss, kam se na mě se svými udělátky hrabe Sherlock Holmes.“ Zdroj: Falcon

Iron Man 3 (Iron Man 3, recenzetrailer)

Na Spojené státy zaútočí organizovaná skupina teroristů vedená zločinným Mandarinem. Teroristé zničí sídlo Tonyho Starka, unesou jeho přítele a veřejnost se domnívá, že on sám je po smrti. Tony Stark (nebo chcete-li Iron Man) se však připravuje na rozhodující bitvu.

Publikum lačnící po marvelovských superhrdinech se konečně opět dočká toho nejoblíbenějšího v charismatickém ztvárnění Roberta Downeyho Jr. Od druhého dílu došlo ke střídání na režisérské židli a objevil se nový padouch s tváří ďábelského Bena Kingsleyho.

Iron Man 3 (Iron Man 3), USA/Čína, 2013, 130 min, Akční/Sci-fi/Thriller, Režie: Shane Black, Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Ben Kingsley, Guy Pearce, Jon Favreau

Datum premiéry: 2. května

video
play-sharp-fill

Velký Gatsby (The Great Gatsby, trailer)

Mladík Nick Carraway přichází ve 20. letech minulého století do New Yorku, aby zbohatl obchodováním s cennými papíry na burze. Seznámí se s místní společenskou smetánkou v čele s bohatým Jayem Gatsbym, který v sobě skrývá tajemství o své životní lásce.

Nejnovější zpracování románu představitele ztracené generace Francise Scotta Fitzgeralda si vzal do parády specialista na výpravné podívané Baz Luhrmann. Mladého Carrawaye si zahrál bývalý Spiderman Tobey Maguire, roli tajemného Gatsbyho převzal po Robertu Redfordovi ze čtyřicet let staré verze Leonardo DiCaprio.

Velký Gatsby (The Great Gatsby), Austrálie/USA, 2013, Drama/Romantický, Režie: Baz Luhrmann, Hrají: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher

Datum premiéry: 16. května

video
play-sharp-fill

Pařba na třetí (The Hangover Part III, trailer)

I na ty nejveselejší kopy občas dolehne splín a svérázného Alana v podání Zacha Galifianakise přepadne smutek po smrti jeho otce. Jeho staří přátelé ho však nechtějí nechat podlehnout chmurám a uspořádají večírek na rozveselení. Tahle parta však stále nezná míru, pokud jde o alkohol, a tak se poslední rozloučení v pietním duchu rozhodně neponese.

Režisér Todd Phillips vsadil na osvědčené barvy, tudíž i tentokrát čekají pařící partičku divoké střety se zvířaty, zběsilý útěk před gangstery i těžké opilecké ráno, diváky v sále pak nová várka bláznivých gagů. Hlavně, že je večírek.

Pařba na třetí (The Hangover Part III), USA, 2013, Komedie, Režie: Todd Phillips, Hrají: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Ken Jeong, John Goodman

Datum premiéry: 30. května

video
play-sharp-fill

Rychle a zběsile 6 (The Fast and the Furious 6, trailer)

Šéf automobilových gangsterů Dominic Torretto (Vin Diesel) dostane od federálního agenta Hobbse (The Rock) na vybranou: buď mu pomůže se svým gangem dopadnout tlupu lupičů vedenou bývalým vojákem, nebo poputuje za mříže. Dominic na nabídku kývne s tím, že jemu i celé bandě budou odpuštěny všechny protizákonné prohřešky.

Šestý díl populární série přináší opět cool akční scény, nablýskaná auta, sexy herečky v tričku a představitele hlavních postav, na kterých je znát tvrdá příprava na roli z návštěv posiloven. Pro režiséra Justina Lina snímek znamenal trénink na pátého Terminátora.

Rychle a zběsile 6 (Fast & Furious 6), USA, 2013, 145 min, Akční/Krimi/Thriller, Režie: Justin Lin, Hrají: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Paul Walker, Jordana Brewster, Luke Evans

Datum premiéry: 23. května

video
play-sharp-fill

Z cizího krev neteče (Identity Thief, trailer)

Sandy Patterson žije spořádaným životem, dokud ho jednoho dne nepředvolá policie. Vyjde najevo, že Sandyho kreditní karty zneužila zlodějka identit Diana, která pod jeho jménem utratila všechny jeho úspory. Sandy se za ní musí vydat na Floridu, aby očistil svou pověst.

Na první pohled nenápadná komedie utržila v amerických kinech již více než 150 milionů dolarů a stala se překvapivým hitem. Sitcomoví herci Jason Bateman a Melissa McCarthy svou účastí potvrdili příchod mezi elitní hollywoodské komiky.

Z cizího krev neteče (Identity Thief), USA, 2013, 111 min, Komedie/Krimi, Režie: Seth Gordon, Hrají: Jason Bateman, Melissa McCarthy, Amanda Peet, Jon Favreau, John Cho

Datum premiéry: 2. května

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na květen 2013: Vrací se Iron Man i pařmeni z Vegas