Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for Peoplu 2012 dominovaly zrušené koncerty a výpadky proudu

Redakce

Redakce

11. 7. 2012

Ohlédnutí. Čtyři dny plné hudby a zábavy na festivalu Rock for People 2012 utekly rychle jako voda. Pojďte se podívat, co všechno bylo v Hradci Králové od 3. do 6. července k slyšení a vidění.

Návštěvníci na festivalu Rock for People 2012 Foto: Miroslav Tkadlec, TOPZINE.cz

Hladký průběh prvního, tedy vlastně spíše nultého, dne překazila několikahodinová bouřka. Ta i v centru Hradce Králové napáchala menší povodně a tak se nebylo čemu divit, že na hradeckém letišti vznikla potopa a chaos.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/rfp_den_druhy_miro_tkadlec/]

Nakonec byly úterní koncerty českých interpretů přerušeny, protože letiště bylo asi na hodinu bez proudu, stage nemohly hrát a stánkaři si museli na své živobytí svítit čelovkami. Program večírku byl na některých scénách zastaven, chvíli před sedmou hodinou však začala hrát kapela Charlie Straight a koncerty nadále pokračovaly podle plánu.

Úspěšný den první

První oficiální den Rock for People byl jediný úspěšný. Tedy, co se počasí týče, protože pouze ve středu nepršelo. Holinky tak byly potřeba pouze u vchodu do stanového městečka, kde se nacházela několikametrová kaluž, která z předchozího dne ještě nestihla vyschnout.

Hlavní stage ten den patřila převážně interpretům z Velké Británie. Odpoledne nás tak mohli nažhavit trancově-hardcoroví Enter Skihari a hned poté, krátce po šesté hodině, trojice The Subways, která již Českou republiku musí znát jako své boty, protože k nám jezdí velmi často. Na druhém pódiu sklidil největší úspěch hudebník Example. Středeční večer patřil headlinerům Franz Ferdinand a The Prodigy.

Smutný druhý den

Když příznivci dobré muziky ve čtvrtek většinu koncertů absolvovali v šestatřicetistupňových teplech, málokdo z nich tušil, že na ně večer čeká pohroma. Špatnou náladu svým fanouškům nejdříve přivodil zrušený koncert Refused. Když tak v osm hodin večer začali hrát The Kooks, po půlhodině jim většina fanoušků utekla. Nebylo to kvůli špatné hudbě, ale kvůli černým mračnům na obloze a zvedajícímu se větru. Vystoupení bylo přerušeno a areál festivalu byl pomalu evakuován.

Čtěte také více o následcích bouře na Rock for People!

Asi půlhodinová průtrž mračen s sebou přinesla výpadek elektřiny, mnoho spadlých stromů a pár zničených stanů, poškozené hlavní stage a zrušení koncertu největší hvězdy Faith No More. Současný dubstepový král Skrillex však nabídl, že by mohl zahrát alespoň v šapito, které bylo jako první zprovozněno. Párty tak mohla začít, bohužel však pouze pro tři tisíce lidí, kteří se vešli do stanu. Zbylých 27 tisíc návštěvníků buď už bylo v suchu doma, anebo stálo před stanem.

Evakuace i v den třetí

Páteční poslední den festivalu, 6. července, měl podobný průběh jako předchozí den. Jen zrušených koncertů a deště bylo méně. Během odpoledne si za silného slunce hudební nadšenci mohli poslechnout například plzeňské Mandrage či britskou partičku Architects.

Očekávané hvězdy pátečního programu Irie Révoltés však už bohužel vystoupit nestihli a pouze svým fanouškům řekli, ať na sebe dávají pozor a utíkají se schovat. Areál hradeckého Rock for People tak byl již druhý den po sobě evakuován. Bouře naštěstí nebyla velká a večerní program mohl být v klidu dokončen. Festivalové řádění tak mohli fanoušci zakončit například s elektronickými Crystal Castles či britskými Dreadzone.

Čtěte také: Faith No More letos v Čechách možná přece jen vystoupí

I přes všechny nepřízně počasí byl letošní ročník Rock for People úspěšný. Stále je to náš největší festival a vozí nám každoročně velké hvězdy. Nadávat na pořadatele kvůli bouřce, která zapříčinila zrušení koncertů není tak úplně fér. Nezbývá nám než čekat a těšit se, co si na nás organizátoři připraví za rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for Peoplu 2012 dominovaly zrušené koncerty a výpadky proudu