Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncert Faith No More v ČR možná bude. Na Open Air Festivalu v Trutnově

Martin Peška

Martin Peška

6. 7. 2012

Pořadatelé Trutnov Open Air Festivalu dnes oznámili, že jako satisfakci posluchačům a kompenzaci kapele za jejich neuskutečněný koncert na Rock for People nabídli náhradní vystoupení na festivalu v Trutnově, který se koná 16. až 19. srpna.

FOTO: Faith No More

Zdroj: Smart Communication

Jak jsme již informovali, na koncert san franciské kapely Faith No More, headlinera aktuálně končícího festivalu Rock for People, ve čtvrtek 5. července nedošlo. Festival byl kvůli bouřce přerušen a vystoupení se neuskutečnilo.

„Těm, kteří se na vystoupení americké kapely Faith No More, která nakonec na festivalu v Hradci Králové nevystoupila, těšili, oznamujeme, že jsme jako satisfakci posluchačům a kompenzaci kapele za jejich neuskutečněný koncert, nabídli náhradní vystoupení v České republice, a to na Open Air Festivalu v Trutnově, který se koná 16. až 19. srpna, kde již kapela v roce 1997 vystoupila,“ vzkázali dnes pořadatelé zklamaným fanouškům přes redakci magazínu TOPZINE.cz.

Nepřehlédněte: Připomeňte si 10 největších hitů Faith No More

V současnosti se jedná pouze o nabídku kapele a pořadatelé dodávají, že teprve uvidí, zda kapela nabídku využije a zda tomu budou přát okolnosti. Faith No More by tak vystoupili například vedle dosud oznámených hvězd jako například Korn či Johna Calea z Velvet Underground.

Pořadatelé trutnovského festivalu současně prohlásili, že letištní plochy, jako je například Festivalpark v Hradci, kde se koná nejen Rock for Pople, ale i Hip Hop Kemp, nepovažují za nejvhodnější místo pro pořádání podobných shromáždění a festivalů. Učinili tak již před třemi lety, když na slovenském festivalu Pohoda spadl jeden ze stanů a zabil jednoho z účastníků a mnoho dalších zranil.

„Není to zdvižený prst k zamyšlení, jestli bychom neměli vycouvat a slevit z našich velkolepých plánů s obrovskými stany, oželit různá lákadla od sponzorů a spíše se uskromnit a potlačit touhy být co největší a nejlepší? Dát spíše více prostoru naší fantazii, která není ovlivňována především sponzory a penězi?“ napsala Eva Navrátilová Lipová, Iva „Černý vlas“ a Martin Věchet za festival v Trutnově.

Za pozornost jistě stojí i zmínka o radikálních bezpečnostních opatřeních, které by měli pořadatelé festivalů přijmout sami, nevyloučili ani možnost nařízení ze zákona.

„Možná nás s omezenou ekonomickou rozpínavostí čeká trend prostších a skromnějších festivalů. Je smutné, že pokud k tomu dojde, nebude to z přesvědčení, ale z jiných důvodů,“ dodali.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncert Faith No More v ČR možná bude. Na Open Air Festivalu v Trutnově