Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People byl přerušen bouří, zrušen byl i koncert Faith No More

Martin Peška

Martin Peška

6. 7. 2012

Vyvrcholení festivalu Rock for People 2012 proběhlo mimo plán pořadatelů. Tma, způsobená výpadkem elektřiny, a roztrhané stany ukončily ve čtvrtek po 21. hodině program v královéhradeckém Festivalparku.

video
play-sharp-fill

Zdroj: youtube.com

Kvůli zdržení byl zrušen i koncert skupiny Faith No More, který měl začít hodinu před půlnocí. Návštěvníci se museli ukrýt do hangáru na letišti. Ačkoliv se osvětlení po čase rozeběhlo na generátory, na místě museli zasahovat záchranáři, kteří ošetřili několik zranění – především zlomenin.

Čtěte také: Koncert Faith No More v ČR možná bude. Na Open Air Festivalu v Trutnově

Vstupenky na samostatný čtvrteční program by měl dle prohlášení pořadatelů platit i na dnešní, páteční program. Podle aktuálních informací by páteční program festivalu měl proběhnout beze změn, včetně velkých stagí. Brány festivalu se mají opět otevřít v 11:00.

„S ohledem na vynucené zrušení vystoupení Faith No More a Orbital se vedení festivalu rozhodlo prodloužit platnost jednodenních vstupenek na čtvrtek 5. července i na pátek 6. července. Jinými slovy: každý, kdo je opáskován na 5. 7., může do Festivalparku přijít i poslední festivalový den,“ napsali pořadatelé Rock for People na svůj oficiální profil na Facebooku.

Nepřehlédněte: Fotky ze čtvrtečních koncertů, které se stihly uskutečnit

Řada návštěvníků už si ale vstupenku formou pásky na ruce strhlo a nyní si stěžuje pod prohlášením organizátorů. „Akorát sranda, že kvůli poraněné ruce byla páska přestřižena a kdo ví, kde je jí konec… ale nevadí, život jde dál. Rozčilovat se nemá smysl, hlavně že jsme ok,“ shrnuje návštěvnice Zdena Minaříková, která se z festivalu domů vrací s naštípnutou kostí.

Někteří návštěvníci uvádějí, že si vstupenku na čtvrteční program koupili právě kvůli hvězdným koncertům kapel v čele s Faith No More, a páteční program – byť zdarma, nepovažují za adekvátní náhradu ze strany pořadatelů. „To je gesto úplně k hovnu, co lidi co tam jedou jenom na jeden den na Refused a na Faith No More ? 1.100 korun za úplný kulový. Všude jinde na světě maj podia, kde se hraje i za bouřky a na který nechaje,“ napsal pod facebookový status rozhořčený návštěvník s přezdívkou Švarný Gemuk.

„Je to škoda, na festival jsem jel především kvůli Orbital a Faith no More,“ prohlásil umírněněji, ale zklamaně, Ondřej Dorazil.

„Tak mě ty debilové řekli že Skrillexe poslali domů, tak jedu domů, a on zahraje… Budu si stěžovat na vedení a čekám kompenzaci,“ prohlašuje David Dušek.

Krizová komunikace ze strany pořadatelů selhala

Řada návštěvníků má pochopení pro nepřízeň počasí, přesto vedení festivalu kritizují za špatnou informovanost. „Já mohla odjet ještě půlnočním vlakem domů, když by mi někdo řekl, že FNM opravdu hrát nebudou. Místo toho mi každý ze zaměstnanců dával jinou odpověď, tak jsem raději počkala a ocitla se na koncertě Skrillexe, ze kterého jsem po 3 minutách utekla,“ postěžovala si Oldřiška Blujová, která na svůj vlak domů vydržela čekat na nádraží promočená do rána.

„Krizová komunikace ze strany pořadatelů na bodu mrazu, naštěstí jejich chyby tentokrát nestály nikoho život. Rozhodnutí pustit Skrillexe v šapitó určitě vejde do dějin kuriozit. Ochranka následně nechtěla pouštět ani lidi ven, ty které koncert nezajímal,“ uvedl Jan Nousek, podle kterého jen těsně nevznikla na místě velká mela a pořadatelům vzkázal, aby se raději věnovali pořádání menších událostí.

„Nevím jaký obdiv organizátorům, hnát lidi z jedinýho volnýho prostranství v areálu na silnici plnou stromu a říct ‚dneska konec, další info na stránkách ve stylu, jak jsme fakt dobrý, hrajeme právě teď‘? Takže jsme se asi měli teleportovat zpátky, a o FNM se dozvíme jen díky novinám,“ potvrzuje špatnou komunikaci i Lea Trnavská.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People byl přerušen bouří, zrušen byl i koncert Faith No More