Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Franz Ferdinand na Rock for People 2012 bavili skotskou češtinou

Redakce

Redakce

5. 7. 2012

Franz Ferdinand v rámci svého turné přijeli zakoncertovat na pódium hradeckého festivalu Rock for People, kde 4. července vystoupili jako jedni z headlinerů středečního večera.

Franz Ferdinand na festivalu Rock for People 2012 Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Skotská indie rocková kapela začala svoji show deset minut po deváté a na pódiu vydržela celou hodinu. Nabitý line-up největšího festivalu v České republice bohužel nedovoluje žádné přídavky.

Milovníky britské muziky rozproudili již po šesté hodině The Subways. Franz Ferdinad tedy měli publikum již pořádně roztančené. A proto když tato čtveřice vstoupila na pódium, čekalo na ně bouřlivé přivítání.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/franz-ferdinand-rfp-2012/]

Ačkoliv měli mladí rockeři několikaletou pauzu od koncertování i sami od sebe, nebylo to na nich vůbec znát. Franz Ferdinand si pozornost svých fanoušků udržovali po celou dobu koncertu. Své nejznámější pecky střídali s novějšími kousky a publikum s nimi zpívalo, i když neznalo nové texty.

Přečtěte si také profil Franz Ferdinand

Trumfy z kapsy tahala skotská parta v čele s Alexem Kapranosem již od začátku. Hned jako druhý song zahráli Do You Want To a to byla trefa do černého. Nebyl tedy proto problém nasadit i méně povedené písničky. Frontman se snažil komunikovat s roztančeným publikem lámanou češtinou a jeho rozkazům tleskejte ve skotské češtině všichni rozuměli a poslušně tleskali.

Největší úspěch kapela sklidila při písni ze své první desky, a to při Take Me Out. To se dali do pohybu i ti, kteří seděli na zemi.

Na závěr povedeného koncertu Franz Ferdinand předvedli svoji všestrannost a celá kapela pomohla bubeníkovi Paulu Thomsonovi s bicíma, a společně tak dobubnovali poslední písničku. Hned poté se však museli rozloučit a přenechat stage dalším interpretům. Jejich fanoušci však můžou říct, že kapela zdárně prošla zkouškou a je připravená na vydání nové desky, která je naplánována na letošní rok.

Franz Ferdinand

4. července 2012
Festival Rock for People 2012, Festivalpark, Hradec Králové

+ komunikace s publikem
+ poměr mezi novými a starými songy

– málo akce

Délka koncertu: 60 minut

Hodnocení: 80%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Franz Ferdinand na Rock for People 2012 bavili skotskou češtinou