Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Del Toro a Bernal míří do Japonska. Scorsese chystá drama o jezuitech

FOTO: benicio-del-toro-things-we-lost-in-fireZprávy o chystaných projektech věhlasného Martina Scorseseho se objevují pravidelně přibližně každé tři měsíce. U historického snímku Silence se realizace nejspíš přece jen dočkáme.

FOTO: benicio-del-toro-things-we-lost-in-fire

Jednoho z jezuitů si zahraje Benicio Del Toro. Zdroj: distributor filmu

Příběh připravovaného velkofilmu se odehrává v 17. století a vypráví o dvou křesťanských mniších, kteří se vydali do Japonska pátrat po svém učiteli. Jelikož na japonských ostrovech byli vyznavači křesťanské víry pronásledováni a krvavě postihováni, věrozvěsty pohodový výlet rozhodně nečeká.

Do hlavních rolí jezuitských mnichů si Martin Scorsese vybral Benicia Del Tora a Gaela Garcíu Bernala, jejich ztraceného mentora by měl ztvárnit pověstný herecký chameleon Daniel Day-Lewis, se kterým Marty spolupracoval už na svých předchozích snímcích Věk nevinnosti a Gangy New Yorku.

Adaptaci stejnojmenné knihy Shusaka Enda chtěl Scorsese natočit již před několika lety, přesto nakonec dal přednost jiným projektům. Po Hugovi však už poslední verze scénáře Jaye Cockse (autora zmiňovaných Gangů New Yorku) dostala zelenou a režisér by chtěl koncem roku zahájit natáčení na Novém Zélandu.

Kromě Silence však Scorsese chystá fůru dalších projektů, hned několik se svým oblíbencem Leonardem DiCapriem. The Wolf of Wall Street by měl vyprávět o nelegálním zbohatnutí slavného finančního magnáta, Gambler o kartám propadnuvším profesoru literatury. DiCaprio by navíc měl ztvárnit titulní roli ve Scorseseho chystané biografii Sinatra o legendárním zpěvákovi.

Režisérovo jméno se objevuje i v souvislosti s adaptací norské kriminálky Snowman, fanoušci by ovšem nejraději uvítali již několik let avizovaný thriller o nájemném zabijákovi The Irishman, do kterého Scorsese chce povolat své staré parťáky Roberta De Nira, Harveyho Keitela a Joea Pesciho doplněné o Al Pacina. Zatím nás ale čekají náboženské boje ve středověkém Japonsku.

Silence

Drama / Historický
USA, 2013

Režie: Martin Scorsese
Hrají: Benicio Del Toro, Gael García Bernal, Daniel Day-Lewis

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Del Toro a Bernal míří do Japonska. Scorsese chystá drama o jezuitech