Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Z Leonarda DiCapria se stane Gambler. Může za to Martin Scorsese

FOTO. Oscarový režisér Martin Scorsese má na vém kontě samé kvalitní snímky, Zdroj:youtube.comMartin Scorsese se může pyšnit už jedním veleúspěšným remakem, který si dokonce odnesl zlatou sošku. Svůj úspěch chce zopakovat podruhé s filmem Gambleři z roku 1974.

FOTO. Oscarový režisér Martin Scorsese má na vém kontě samé kvalitní snímky, Zdroj:youtube.com

Oscarový režisér Martin Scorsese má na vém kontě samé kvalitní snímky, Zdroj: youtube.com

V roce 2006 vznikla nová verze filmu Skrytá Identita pod vedením Martina Scorseseho a slavila nemalý úspěch. Jako druhý remake v historii si odnesl Oscara za Nejlepší film a vynesl svého tvůrce do nebes. Námět pro svůj další film tedy Scorsese čerpal ve stejných vodách a vsadil na osvědčený snímek Gambler z roku 1974. Uvidíme, jak to dopadne, když Scorsese a scenárista William Monahan opět spojí své síly.

Bez DiCapria ani ránu

Hlavní role by opět připadla velkému Scorseseho oblíbenci, Leonardu DiCapriovi, který se v poslední době objevuje takřka v každém jeho filmu. Herec už byl osloven, ale prozatím se ještě nevyjádřil. Pochybujeme však, že se Martinovi nepodaří přesvědčit svou múzu k další spolupráci.

Role anglického profesora, který se po svých přednáškách se studenty věnuje naplno hazardu, byla v roce 1974 bravurně ztvárněna Jamesem Caanem, který si za ni odnesl i Zlatý Globus. Nejde ani tak o gamblerství samotné, ale spíše o závislost a rizika, která  přináší. Na DiCapria rozhodně čeká tvrdý oříšek, se kterým se bude muset pořádně poprat.

Zatím je ve hvězdách, jaké změny chce duo ze Skryté identity na filmu provést. Jak ale známe režiséra i scenáristu, zanechají praděpodobně atmosféru filmu s celou jeho tragikou a odhodlaností hlavního představitele, a pouze děj zasadí do současnosti. Scorsese se také velmi těší na další příležitost natáčení v jeho milovaném New Yorku.

I když původní scenárista Gamblerů ze Scorseseho záměru neskáče zrovna radostí, režisér se zdá být pevně odhodlaný film natočit. Plánování ale může být více problematické, než se původně mohlo zdát. Gambler by byl posledním filmem v dlouhém seznamu chystaných snímků. Martin Scorsese chce letos uvést do kin film Hugo a jeho velký objev a v následujících letech plánuje adaptaci slavného románu Silence. A to ani nemluvíme o The Wolf of Wall Street, na kterém pracují jak DiCaprio, tak Scorsese v roli režiséra. No, naložili si toho kluci hodně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Z Leonarda DiCapria se stane Gambler. Může za to Martin Scorsese