Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Martin Scorsese spojí znovu své síly s Leonardem DiCapriem! Nebo ne?

FOTO: Martin ScorseseMartin Scorsese patří bezesporu mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější režiséry současnosti. Na svém kontě má již více než tři desítky filmů, mezi nejznámější patří například Casino, Prokletý ostrov, Mafiáni, Letec a konečně i Skrytá identita, za kterou byl Scorsese oceněn Oscarem. Co pro nás chystá dál?

FOTO: Martin Scorsese

Martin Scorsese má důvod k úsměvu, ve své práci je jedním z nejlepších, Zdroj: youtube.com

Ze všeho nejdříve se můžeme těšit na tajemný film pro celou rodinu jménem Hugo Cabaret. Děj příběhu je situován do Paříže v roce 1930 a zaměřuje se na život vynalézavého zlodějíčka žijícího na vlakovém nádraží. Scenáristou filmu je John Logan, jenž byl již dvakrát nominován na Oscara, a to za filmy Gladiátor a Letec. Tentokrát byl podkladem pro jeho scénář úspěšný román Briana Selznicka.

Před pár týdny se snímek potýkal s drobnými komplikacemi, když se režisér z neobvyklých důvodů rozhodl změnit studio. Požadoval totiž premiéru v období Dne díkuvzdání, což by mu s původním distributorem nevyšlo. A tak se dohodl s Paramount Pictures a Hugo Cabaret se v amerických kinech objeví ve středu 23. listopadu, tedy v předvečer tradičního amerického svátku. V roli mladého zloděje se představí Asa Butterfield, dále uvidíme například Bena Kingsleyho, Sachu Barona Cohena či Christophera Leeho. Zajímavostí je, že se ve filmu naopak nedočkáme Leonarda DiCapria, který se dosud objevil ve všech Scorseseho filmech od roku 2002.

To ale rozhodně neznamená, že jejich spolupráce skončila nadobro. Hned v dalším plánovaném snímku jménem The Wolf of Wall Street se totiž můžeme na onu dvojici těšit znovu. Půjde o adaptaci stejnojmenné autobiografie od Jordana Belforta, který je tedy zároveň i hlavním hrdinou filmu. Belfort založil v devadesátých letech investiční společnost, která mu na jedné straně vydělala obrovské jmění a na straně druhé ho přivedla do vězení. Premiéra je naplánována na rok 2013.

A znám je ještě jeden projekt, který Martin Scorsese plánuje – film Sinatra. Sám název už mnoho napovídá, skutečně půjde o životopisný snímek o herci a zpěvákovi Franku Sinatrovi. Premiéry by se mělo toto biografické drama dočkat v roce 2013, konkrétní datum zatím není známo. O hereckém obsazení se nyní pouze spekuluje, ale padla jména jako Al Pacino, Robert de Niro a samozřejmě i Leonardo DiCaprio.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Martin Scorsese spojí znovu své síly s Leonardem DiCapriem! Nebo ne?