×
TOPZINE.cz

Česká republika táhne homosexuální turisty. Praha vede!

FOTO: Homosexuálové, Zdroj: sxc.hu
Je homosexualita perverzní?, Zdroj: sxc.hu

Ze zhruba šesti milionů turistů, kteří v loňském roce navštívili Prahu, jich více než 400 000 bylo homosexuálně orientovaných. Turisty táhne nejen anonymita velkoměsta, ale i neutrální postoj Čechů, který homosexuály neodsuzuje.

FOTO: Homosexuálové, Zdroj: sxc.hu

Specializovaná nabídka navíc stále roste. Podniky pro homosexuály najdete i mimo hlavní město, kde se jich nachází většina, tedy 25. Další jsou v Brně a Ostravě, po jednom podniku má i Liberec či Pardubice.

Kluby, hotely a sauny

Nejpopulárnějšími pražskými večerními podniky jsou Termix, Friends či On club. K posezení u kávy zve Latimerie. Nabídka však jde ještě dál. V hlavním městě se nachází i Labyrint, největší sauna pro homosexuály.

Navíc existují i ubytovací kapacity, povětšinou provozované taktéž homosexuály, ve kterých hosté nemusejí svou orientaci skrývat. Podle průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří tvoří až polovinu všech hostů cizinci.

Londýn, Berlín, Praha

Díky rostoucí nabídce má Praha šanci zařadit se mezi nejnavštěvovanější homosexuální destinace. Za evropskou jedničku platí Londýn a Berlín. Populární je taktéž Španělsko, především Barcelona a ostrov Ibiza. Díky svému jménu si oblibu získal i řecký ostrov Lesbos.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..