Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Česká republika táhne homosexuální turisty. Praha vede!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

25. 8. 2011

Ze zhruba šesti milionů turistů, kteří v loňském roce navštívili Prahu, jich více než 400 000 bylo homosexuálně orientovaných. Turisty táhne nejen anonymita velkoměsta, ale i neutrální postoj Čechů, který homosexuály neodsuzuje.

FOTO: Homosexuálové, Zdroj: sxc.hu

Specializovaná nabídka navíc stále roste. Podniky pro homosexuály najdete i mimo hlavní město, kde se jich nachází většina, tedy 25. Další jsou v Brně a Ostravě, po jednom podniku má i Liberec či Pardubice.

Kluby, hotely a sauny

Nejpopulárnějšími pražskými večerními podniky jsou Termix, Friends či On club. K posezení u kávy zve Latimerie. Nabídka však jde ještě dál. V hlavním městě se nachází i Labyrint, největší sauna pro homosexuály.

Navíc existují i ubytovací kapacity, povětšinou provozované taktéž homosexuály, ve kterých hosté nemusejí svou orientaci skrývat. Podle průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří tvoří až polovinu všech hostů cizinci.

Londýn, Berlín, Praha

Díky rostoucí nabídce má Praha šanci zařadit se mezi nejnavštěvovanější homosexuální destinace. Za evropskou jedničku platí Londýn a Berlín. Populární je taktéž Španělsko, především Barcelona a ostrov Ibiza. Díky svému jménu si oblibu získal i řecký ostrov Lesbos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká republika táhne homosexuální turisty. Praha vede!