Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 filmů s největším výskytem homosexuálů? Tady je máte

Nikola Němcová

Nikola Němcová

17. 9. 2010

Ještě před několika lety vzbuzovaly filmy o homosexuálech pobouření. V dnešní době je už společnost  benevolentnější a se snímky s homosexuály se roztrhl pytel. V někom vyvolávají silné emoce, někoho znechucující a někdo je přejde bez pomyšlení. V tomto článku se objeví 5 filmů s největším výskytem homosexuálů.

Milk, Zdroj: Distributor filmu

Milk

…je drama natočené podle skutečných událostí. Vypráví o Harveym Milkovi, který bojoval za práva gayů a lesbiček v USA. Harvey Milk byl jako první otevřeně homosexuální politik zvolen do zastupitelského sboru. Sean Penn si za stvárnění Milka odnesl Oscara.

Single man

Tento film není až tak o homosexuálech, ale o existenční krizi hlavního hrdiny George Falconera, kterého famózně ztvárnil Colin Firth. George přišel při autonehodě o svého dlouholetého partnera a stále se s touto ztrátou nedokáže vyrovnat. Každý den se snaží přetrpět a jít dál. Jednoho dne však poruší svojí rutinu. Začne plánovat sebevraždu, ale po setkání se španělským prostitutem, svojí jedinou kamarádkou a svým studentem Kennym přehodnotí situaci, bohužel smrt si ho nakonec stejně našla, ale nečekaným způsobem.

Single man

Zkrocená hora

Film Angea Leeho je zasazen do doby a místa, kdy a kde být homosexuálem je zvrácenost. Zkrocená hora vypráví o přátelství dvou mladých  mužů, ze kterých se později stanou milenci. Prožijí si nejenom šťastné chvíle jejich života, ale i strasti. V tomto oscarovém dramatu jde vidět, co se stane, když homofobní lidé narazí na samotného gaye a jaké to může mít následky.

Falešné vztahy

Antonia, která přijde o svého manžela, se dozvídá, že jí byl celých 7 let nevěrný. Rozhodne se, že zjistí s kým a proč ji Massimo podváděl. Během pátrání se dostane do zvláštní komunity přistěhovalců, homosexuálů a transsexuálů, v níž se jen těžce orientuje. O to více je překvapená, když zjistí, že jí manžel podváděl s mužem jménem Michele.

Philadelphia

Philadelphia

Andrew Beckett je mladý a šikovný právník, který se bohužel infikoval virem HIV. Svou nemoc dlouhou dobu tají, protože je přesvědčen, že s jeho službou klientům nesouvisí. Naneštěstí je jednoho dne propuštěn, údajně pro pracovní neschopnost. Je mu samozřejmě jasné proč o místo přišel. Lidské předsudky. Andy se nevzdává a najímá si černého právníka Joea Millera, který mu má pomoci v boji proti jeho mateřské firmě. I přestože se zdráhá případ přijmout, jeho víra v rovnost všech ho nakonec přesvědčí.

[poll id=“23″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 filmů s největším výskytem homosexuálů? Tady je máte