Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v březnu za literaturou? Měsíc čtení začíná, stačí si jen vybrat

Tereza Andělová

Tereza Andělová

2. 3. 2013

FOTO: KnihovnaBřezen je měsícem čtenářů, na které čeká spousta zábavy v knihovnách po celé republice. Za návštěvu určitě stojí také Ostravský knižní veletrh či inscenace Kafkova dopisu otci.

FOTO: Knihovna

Kam v březnu za literaturou? Zdroj: sxc.hu

Březen – měsíc čtenářů 2013 (březen 2013, celá Česká republika)

Právě měsíc březen se stal měsícem čtenářů. Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky vyzývá k zapojení všechny malé i velké knihovny.

Aktivní knihovny vyhlásí své vlastní Čtenáře roku, nabídnou nejrůznější ankety a přivítají nové čtenáře. Nejzajímavější akcí bude týden čtení nazvaný Čtení sluší každému. Číst se bude opravdu všude a pořád. Čtenáři sobě navzájem, senioři dětem, zdraví nemocným či tzv. non stop čtení. Zapojte se i vy ve své nejoblíbenější knihovně, je to jedinečná příležitost potkat další literární nadšence.

Nová jména v české literatuře (6. března 2013, Praha)

Šanci seznámit se s novými tvářemi českého literárního prostředí budou mít návštěvníci Domu čtení začátkem března. Ze svých sbírek budou předčítat básníci a básnířky Luboš Svoboda, Jana Orlová a Lucie Rusková. Setkání uzavře prozaik Otto Huřťák, který představí některé ze svých povídek.

3. Ostravský knižní veletrh (8. až 10. března 2013, Ostrava)

Letošní 3. ročník Ostravského knižního veletrhu si za své motto zvolil Knihy nejen na dovolenou. Během tří dnů můžete navštívit řadu čtení, besed či autogramiád.

Ivan Klíma Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Nejpřekládanějšího českého spisovatele Ivana Klímu můžete potkat na Ostravském knižním veletrhu. Foto: Kateřina Mikešová, TOPZINE.cz

A na koho se můžete těšit? Potkáte tu například nejpřekládanějšího českého spisovatele Ivana KlímuKateřinu Tučkovou, která se těší nebývalé popularitě, dále Irenu Obermannovou, která bude spolu s dalšími spisovatelkami diskutovat o tzv. ženské literatuře. Dalšími lákadly jsou prezentace Knihovny Václava Havla a vystoupení herečky Květy Fialové.

Ľubica Krénová: Jak se píše umělecká kritika (14. března 2013, Praha)

Přednáška o neoddělitelné součásti literatury – literární kritice, čeká na návštěvníky pražské literární kavárny Řetězová. Podnítí vás k přemýšlení o literatuře a kritice z trochu jiného úhlu, než jste dosud byli zvyklí. Nabídne pohled lingvistický, žurnalistický, estetický, ale také třeba etický.

Kabaret Kafka (21. března 2013, Brno)

Netradiční divadelní zpracování méně známého textu Franze Kafky – dopisu jeho otci. Právě v něm otevřeně vyjádřil svůj postoj k životu a zpovídal se z těch nejintimnějších témat.

Diváci budou mít příležitost poznat něco víc z osobního života věčně rozervaného spisovatele.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v březnu za literaturou? Měsíc čtení začíná, stačí si jen vybrat