Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele slaví letos nejvíce úspěchů na iTunes

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

29. 12. 2011

Britská představitelka modrookého soulu Adele si může udělat další čárku na pomyslném seznamu letošních úspěchů. Společnost iTunes vyhlásila nejprodávanější alba a skladby roku 2011 a Adele patří hned tři tituly.

FOTO: Adele

Adele Foto: youtube.com

Její album 21, které válcuje i jiné hitparády a přineslo jí letos šest nominací na cenu Grammy, je nejprodávanější nahrávkou na iTunes, zatímco mezi singly triumfovala její píseň Rolling in the Deep. V těsném závěsu za Adele se se svými singly umístili Katy Perry a Bruno Mars, mezi alby se zadařilo Coldplay či Lil Waynovi. Přesná čísla však společnost iTunes nezveřejnila.

Čtěte také, jaké má Adele požadavky na turné

Sympatická zpěvačka navíc získala od iTunes titul umělce roku. V jiných kategoriích se objevila na vítězných pozicích jména dalších mladých nadějí hudebního průmyslu. Skokanem roku byl vyhlášen rapper Nicki Minaj a písní roku se stala Pumped Up Kicks od amerických indie rockerů Foster The People.

The YouTube ID of rYEDA3JcQqw&ob is invalid.

V kategorii nejprodávanějších filmů zazářil loňský snímek The Social Network o tvůrci Facebooku Marku Zuckerbergovi. Ze seriálů si pak zákazníci nejvíce oblíbili britský Doctor Who.

Zjistěte také, která zpěvačka letos bodovala na Facebooku!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele slaví letos nejvíce úspěchů na iTunes