Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Coldplay se v září 2012 vrátí do Prahy. Koncert bude pod širým nebem

Martin Peška

Martin Peška

9. 12. 2011

Britská skupina Coldplay se po čtyřech letech vrací do Česka. Tentokrát několikanásobní držitelé Grammy přivezou své nové album Mylo Xyloto. V neděli 16. září ho představí v pražské Sinot Tip Aréně. 

FOTO: Coldplay photographed at Millennium Mills in East London's docklands.

Zlomový byl pro Coldplay rok 2000, kdy sklízeli úspěchy se singlem Shiver a připravili své debutové album. V červnu téhož roku vystoupili na hudebním festivalu v Glastonbury, Zdroj: Live Nation

„Stadionové turné na podporu nové desky Coldplay startují 29. května v anglickém městě Coventry a 16. září navštíví i Českou republiku,“ potvrdil za pořadatele koncertu Petr Novák.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Coldplay (UK)
Datum: neděle 16. září, začátek koncertu od 15:30, konec v 18:30 hodin
Místo: Sinot Tip Aréna (U Slavie 1540/2a, Praha 10 – Vršovice)
Vstupenky: od 15. prosince od 10:00 v předprodeji online za 1 200 – 2 250 korun

Čtveřice muzikantů ve složení Chris Martin (zpěv, piano), Jon Buckland (kytara), Will Champion (bicí) a Guy Berryman (basa) se tak po čtyřech letech vrací do České republiky, kde naposledy v roce 2008 vyprodala O2 Arénu. Nyní svou show uskuteční v duchu celého turné, tedy pod otevřeným nebem.

Čtěte také: Rihanna s Coldplay nazpívala duet pro jejich novou desku

Pokud nepočítáme živý záznam LeftRightLeftRightLeft, kapela nechala své fanoušky čekat na nový titul až do léta letošního roku, kdy vypustila první singl Every Teardrop Is a Waterfall z chystaného alba. Pátý dlouhohrající titul s názvem Mylo Xyloto pak spatřil světlo světa 24. října.

Čeká je další úspěch na Grammy?

Coldplay mají šanci se svou novinkou opět uspět na udílení cen Grammy 12. února, které proběhne tradičně v Los Angeles.„Skupina  okolo charismatického zpěváka Chrise Martina může zabodovat hned dvakrát s písní Every Teardrop Is A Waterfall, kterou akademici nominovali v kategoriích Nejlepší rocková písnička a Nejlepší rockový výkon. Třetí možnost vyhrát budou mít Coldplay v kategorii Nejlepší popový výkon dua či skupiny, kde mohou uspět s aktuálním singlem Paradise,“ dodal pro TOPZINE.cz Libor Lisý z vydavatelství EMI Czech Republic.

Stáhlo si je víc lidí než Lady Gaga

Zatím mají s Mylo Xyloto na svém kontě rekord v počtu stažení. To překonalo britský rekord v počtu stažení za jeden týden. Během prvních sedmi dnů si desku v obchodech s digitální hudbou pořídilo 83 000 zájemců, Coldplay se tak jako první interpret v historii dostali přes hranici osmdesáti tisíc downloadů. Pomyslný žebříček dosud vedli Také That (79 800) před Adele (76 000) a Lady Gaga (57 000).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Coldplay se v září 2012 vrátí do Prahy. Koncert bude pod širým nebem