Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele a její požadavky na turné: Žádné americké pivo, jen čaj a cigarety

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

12. 12. 2011

Na internet unikl seznam požadavků, který britská soulová zpěvačka Adele zadává pořadatelům koncertů. Fanoušci se tak mohou dozvědět, jakou značku cigaret Adele kouří nebo to, že mnohé návštěvníky koncertů přiměje k dobrému skutku.

FOTO: Adele

Adele, Foto: youtube.com

Turné, o němž je řeč, pravděpodobně bude pokračovat až v příštím roce. V říjnu totiž zpěvačka ze zdravotních důvodů zrušila všechna vystoupení až do konce roku. Podstoupila operaci, při níž jí odstranili nezhoubný polyp v krku.

Žádné výstřelky

V porovnání s historkami o bizarních podmínkách, které si hudební hvězdy někdy diktují, působí Adelin seznam poměrně skromně. V šatně vyžaduje konstantní teplotu 20°C a před vystoupením si přeje pouze čaj s medem a vodu. Pro svůj tým však objednává také víno a pivo, jehož se dokonce týká speciální poznámka. Nesmí být severoamerické, přijatelný prý je jedině kvalitní evropský ležák.

Čtěte také: Adele láme rekordy. Její jméno poputuje do Guinessovy knihy

Ani v otázkách občerstvení neprojevuje zpěvačka žádnou extravaganci. Na seznamu figuruje ovoce, cereální tyčinky, cigarety Marlboro a žvýkačky. Za pozornost stojí spíše dodatek, který se týká vstupného.

Pro dobrou věc

Získáte-li nějakým způsobem vstupenky na koncert Adele zadarmo, ušetříte sice na vstupném, ale podle zpěvaččina přání musíte místo toho věnovat peníze britské charitativní organizaci Sands.

Ta se zaměřuje na pomoc lidem, kterým zemřely děti, a podporu výzkumu, který by měl pomoci snížit úmrtnost novorozenců. Podle údajů uvedených v dokumentu již bylo tímto způsobem získáno přes osm tisíc liber, což odpovídá téměř čtvrt milionu korun.

Ačkoli seznam pravděpodobně nebyl určen pro oči veřejnosti, jeho únik na internet možná nebude nijak kontraproduktivní. Spíše naopak by mohl už tak populární zpěvačce získat ještě větší sympatie.

Adele právě zažívá velice slibné období, minulý týden byla nominována na cenu Grammy v šesti kategoriích. Má šanci získat i prestižní titul za nejlepší nahrávku, jmenovitě Rolling in the Deep, a ocenění pro album roku za svou druhou desku 21, s níž sklízí úspěch za úspěchem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele a její požadavky na turné: Žádné americké pivo, jen čaj a cigarety