Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Tomu Hardym: Konečně zahnal myšlenky na sebevraždu

Nikola Němcová

Nikola Němcová

21. 9. 2012

Tom Hardy patří k nejtalentovanějším hercům v Hollywoodu. Málokdo ale ví, že díky jeho životnímu stylu jsme se Toma na stříbrném plátně nemuseli dočkat. Co na sebe prozradil filmový Bane?

FOTO: Tom Hardy

Tom Hardy s vámi zatočí. Zdroj: 20th Century Fox

Tom Hardy se narodil roku 1977 v Londýně do rodiny spisovatele Edwarda a umělkyně Anne. V mládí zrovna nebyl spořádaným občanem a několikrát se dostal do křížku s muži zákona. Teprve před dvěma lety se rozmluvil o svých démonech z mládí. Pořádně prorazil v Počátku a od té doby si na nezájem stěžovat nemůže. Tento měsíc ho uvidíme v dramatu Země bez zákona.

1. Honička s policisty

V patnácti letech Tom nepatřil zrovna mezi neproblémové puberťáky. Po krádeži Mercedesu a následné divoké jízdě byl zadržen policisty. Měl nakonec štěstí, že nebyl obviněn z dalšího trestného činu, protože se nejdříve při zatčení fyzicky bránil.

2. Vítěz modelingové soutěže

Stává se to spíše u hereček, ale i někteří herci začínají jako modelové. Tom takhle vyhrál v soutěži The Big Breakfeast Finds Me a Supermodel. Tato kariéra ho však nenaplňovala a radši se dal na studium herectví, kde se stal jedním z jeho kantorů i oscarový Anthony Hopkins.

3. Myšlenky na sebevraždu a bouřlivý životní styl

V počátcích své kariéry se potýkal s problémy s alkoholem a závislostí na kokainu. „Skončil jsem sjetej a vystrašenej na místě, které mě děsilo. Kolikrát jsem se vzbudil někde na druhém konci Londýna, v posteli s někým, koho neznám, a krvácel jsem. Takhle to bylo na denním pořádku. Pak jsem šel normálně do práce. Nechtěl jsem, aby si někdo všiml, že jsem mimo, ale skrýt se to nedalo,“ popisuje Tom. Došlo to tak daleko, že začal pomýšlet na sebevraždu a jeho manželce s ním došla trpělivost. Po rozvodu se otřepal a konečně podstoupil léčení.

4. Jak je to s jeho sexuální orientací?

Ačkoliv je zasnouben se svojí hereckou kolegyní z Bouřlivých výšin Charlotte Riley, novináři se ho neustále ptají, jak to má s muži. „Pane Bože, jsem herec. Jsem umělec. Hrál jsem s každým a všechno. Teď mi je 30 a není to pro mě. Skončil jsem s experimentováním,“ řekl Tom. I přesto se rád poohlédne za pěkným mužem. Líbí se mu například Gerard Butler, se kterým si zahrál v RocknRolle.

FOTO: Tom Hardy a Chris Pine

Příjemné lákadlo do kina. Zdroj: 20th Century Fox

5. Kvůli roli je ochoten se změnit

V roce 2008 ztvárnil nejnásilnějšího vězně v Británii, Charlese Bronsona. Kvůli této roli kompletně změnil svůj vzhled a přibral 20 kilo. Aby toho docílil, dělal po dobu pěti týdnů 2 500 kliků denně. Po druhé se do změny pustil při natáčení snímku Temný rytíř povstal. Učil se několika bojovým technikám a přibral přes deset kilo svalové hmoty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Tomu Hardym: Konečně zahnal myšlenky na sebevraždu