Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jakeu Gyllenhaalovi: Ikona gayů má slabost pro blondýnky

Jakea je vážně těžké si nezamilovat. Je sexsymbolem ve většině zemí nejen pro ženy, ale také pro muže. Nicméně krom hezké tvářičky má Jake jednoduše charisma. Umí lidi zaujmout svým nenuceným vystupováním a hlavně vtipem.

Matka Jakea Gyllenhaala scenáristka a producentka, otec režisér a sestra herečka. Není divu, že Jake k herectví tíhl od dětství. A že by byla sakra škoda, kdyby si vybral jiné povolání. Poprvé se pořádně předvedl ve snímku Říjnové nebe a o dva roky později, roku 2001, předvedl v Donnie Darko takový výkon, že si ho málokdo mohl nezapamatovat.

Mmnozí si Jakea spojují s Princem z Persie nebo s rolí ze skvělého snímku Zkrocená hora. Zde si zahrál po boku dnes již zesnulého Heatha Ledgera, který byl roky jeho dobrým přítelem. Nyní jde do kin nový film Patrola, kde si Jake zahraje policistu, kterému půjde po krku drogový gang.

1. Má slabost pro blondýnky

Takže, milé dámy a slečny, pokud si děláte zálusk na Jakea, rozhodně větší šanci budete mít s blond hřívou. Ať už to byla Kirsten Dunst, Reese Witherspoon, která byla jeho největší láskou, nebo Taylor Swift. Ale nemyslete si, že Jake letí na andílky. Například zrovna s Kirsten měli opravdu bouřlivý vztah a  zakázané území pro ně nebylo téměř nikde.

2. Miluje vaření

A mimo jiné si pěstuje vlastní zeleninu. V jeho knihovně prý najdete spoustu kuchařek, ale nerad podle nich vaří. Slouží mu spíše jako inspirace, ale u samotného vaření už tomu dává volný průběh. Zajede si nakoupit ty nejlepší kousky, které mu padnou do oka, a pak s nimi jednoduše kouzlí u sporáku.

3. Fušuje do řemesla ekologům

Jako vzorný občan se snaží jít příkladem svým sousedům, a tak Jake poctivě třídí odpad. Mimo jiné. Jeho původní záměr byl upozornit na tuto problematiku skrze filmové plátno, ale jak sám tvrdí, to se mu podařilo jen díky snímku Den poté. Vzhledem k tomu, že další podobné scénáře nepřicházely, rozhodl se najít si jiné cestičky. Zdokumentoval změny v životech Eskymáků spojené s globálním oteplováním na severním pólu a ze své kapsy přispívá na různé ekologické projekty.

4. Princi z Persie moc nevěřil

Jake byl k této roli poměrně skeptický a původně neměl moc v plánu se do ní pouštět. Režisér ho ale přesvědčil a  fanynky mu mohou pouze děkovat. Ne zrovna za ulízlé mikádo a přerostlé strniště, ale za to, že herec musel kvůli roli přibrat sedm kilo svaloviny a celkově se dostat do kondice. A co si budeme povídat, jeho sex appeal se zvýšil na tisíc procent.

FOTO: Jake ve filmu Zkrocená hora

Díky roli homosexuálního kovboje je Jake dlouho dobu ikonou gayů. Zdroj:Paramount Pictures

5. Stal se ikonou gayů

Po úžasném výkonu ve snímku Zkrocená hora, kde měl pár pikantních scén s Heathem Ledgerem, si ho homosexuálové jednoduše zamilovali. Již několikrát ho zvolili nejpřitažlivějším mužem showbyznysu a může za to prý nejenom jeho vizáž, ale i fakt, že s gayi nemá sebemenší problém.

Nicméně spekulace o své homosexuální orientaci ostře vyvrátil. Homosexualita je pro něj prý sice přijatelná, ale sám s mužem nikdy nic neměl a žije v docela odlišném světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jakeu Gyllenhaalovi: Ikona gayů má slabost pro blondýnky