Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu StreetDance: Šlo o první taneční film ve 3D

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 5. 2012

První taneční film ve 3D. Tímto označením se nehonosí dokument Pina režiséra Wima Wenderse, ale britský snímek StreetDance o partě streetdanceových nadšenců, co se dají dohromady s baleťáky. StreetDance 2 bude v českých kinech od 10. května.

Může se smíchat street dance a balet? Zdroj: distributor filmu

StreetDance je podobně jako jiné filmy o moderním tanci a tanečnících chudší na scénář, to hlavní jsou zde pohyby v rytmu hudby. Diváci tak sledují příběh Carly, která se svou streetdanceovou skupinou musí najít způsob, jak prorazit v tanečním mistrovství. Nakonec kvůli ztrátě zkušebny začne její parta trénovat vedle baleťáků, kteří se chystají na akademii. A ejhle, nápad na netradiční mix tanců je zde.

1. Britské talenty

Snímek StreetDance z roku 2010 navázal na úspěch podobně známé série Let’s Dance. Ta ovšem pochází z USA, zatímco StreetDance je britský film. I proto se zde objeví soutěžící z Britain’s Got Talent – skupiny Flawless a Diversity (vítězi soutěže) a ve vedlejší roli dokonce i George Sampson. V pokračování StreetDance 2 však už povýšil na jednu z hlavních.

2. První taneční 3D film

Jde historicky o první taneční film ve 3D. Po StreetDanceu se jimi stal ještě například dokument Pina od německého režiséra Wima Wenderse nebo americký Let’s Dance 3. Pokračování, které jde právě do kin, bude samozřejmě už také ve třetím rozměru.

3. Hlavně pozitivně

Producent James Richardson natočil tento film proto, že podle něj nastal čas i na něco pozitivního. „Film pojednává o mladých Britech, ale velice pozitivně. Všichni pořád natáčeli jen příběhy o dětech, co někoho pobodají, a já si řekl: Vždyť děcka nedělají jen tohle,“ prohlásil Richardson na premiéře.

4. Street dance není jen hip hop

Film není jen o hip hopu, jak by si mohla spousta diváků před zhlédnutím myslet. Výraz street dance totiž zahrnuje všechny možné taneční styly, jež vznikly na ulici pomocí improvizace. Patří sem hip hop, break dance, popping nebo třeba locking (druhy funky tance).

Tanec dokázal porazit i Prince z Persie.

5. Pokořil Robina Hooda

Film měl ve Velké Británii premiéru 21. května a na jeden týden vedl žebříček v tamější návštěvnosti kin – porazil dokonce i Prince z Persie, který měl premiéru ve stejný den. Z prvního místa tehdy sesadil Robina HoodaRussellem Crowem v hlavní roli. Celkově StreetDance vydělal v kinech v přepočtu 333 milionů korun.

StreetDance 3D (StreetDance 3D)

Drama / Hudební
Velká Británie, 2010, 98 min

Režie: Max Giwa, Dania Pasquini
Hrají: Rachel McDowall, Charlotte Rampling, Nichola Burley, Patrick Baladi, Eleanor Bron, Richard Winsor, George Sampson, Sianad Gregory, Ukweli Roach, Jennifer Leung, Teneisha Bonner, Kofi Aggyman, Danielle Lecointe, Hugo Cortes, Lex Milczarek, Frank Harper, Stephanie Nguyen, Brooke Miliner, David Frost

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu StreetDance: Šlo o první taneční film ve 3D