Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Let’s dance

Redakce

Redakce

10. 6. 2010

Začínající režisérka Anne Fletcher měla námět, ze kterého jako svůj debut mohla vytvořit Hříšný tanec dnešní generace. Ve snímku Let’s dance (v originále Step up) ale žádnou scénu, která se vám vryje do paměti stejně jako Baby nebude sedět v koutě, nehledejte. I přesto ale film stojí za podívání, hlavně pro fanoušky tance a R’n’B.

Let's dance, Zdroj: paramountpictures.co.uk

Děj filmu se točí kolem rebela Tylera, který se protlouká životem, a studentky umělecké školy Nory. Tyler si za své přestupky zákona vykoleduje veřejně prospěšné práce, které si má odpykat právě na její škole. Nora se tou dobou připravuje na velmi důležité vystoupení a hledá partnera, který by ho byl schopný s ní zatancovat. Díky Tylerově vizáži, talentu a dávce štěstí začnou spolu s Norou zkoušet a Tyler jí pomůže k velkému úspěchu.

Hned úvodní scéna filmu je jednou z nejpovedenějších. Záběry baletu prokládané střihy ze street dance za doprovodu písně Show me the money od Petey Pabla naznačují, v jakém stylu se bude film odehrávat.

Petey Pablo je americký hip hoper, známější svými skladbami Raise up nebo Freek-a-Leek.

Jedním z dalších interpretů, kteří dostali možnost podílet se na soundtracku k filmu Let’s dance, je Jamaičan Sean Paul, který se u nás proslavil v roce 2002 svojí chytlavou taneční písní Get Busy.

Za svou píseň Give It Up To Me, kterou ve filmu uslyšíte, zíkal Sean Paul American Music Award.

Jednou z hlavních melodií, kterou ve filmu uslyšíte, je stejnojmenná skladba (jako originální název filmu) Step up od Samanthy Jade.

Ve filmu se objevují i písně pomalejší, romantické. Mezi jejich zástupce patří například Dear Life od Anthony Hamiltona, amerického soul a R´n´B zpěváka.

Velké vystoupení hlavní hrdinky Nory – a tím také závěrečný tanec filmu – doprovází instrumentální verze písně Bout It od amerického rappera Young Joc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Let’s dance