Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Woody Allen opouští Evropu. Do New Yorku s ním míří elfí královna

Rok se s rokem sešel a nejslavnější světový neurotik chystá další zářez do své početné kinematografie. Z toulek po Evropě se vrací na domácí půdu a my se můžeme těšit na další vztahovou komedii.

Z obsazení Allenovy novinky na poslední chvíli vypadl Bradley Cooper. Zdroj: H.C.E.

Z obsazení Allenovy novinky na poslední chvíli vypadl Bradley Cooper. Zdroj: H.C.E.

Woody Allen dal před pár lety kvůli omezeným rozpočtům svých filmů vale Spojeným státům a natočil několik filmů v Evropě, kde na něj čekali s otevřenou náručí. Úspěch jeho posledních dvou filmů Půlnoc v Paříži a Do Říma s láskou však byl pro americké producenty jasným signálem, aby se tvorby oscarového režiséra jen tak snadno nevzdávali.

Woody volání jejich pobídek vyslyšel, a tak se postavy jeho příštího počinu Blue Jasmine budou místo původně plánované Kodaně opět pohybovat v prostředí newyorských ulic a bytů. Cate Blanchett si zahraje hlavní roli manhattanské paničky procházející akutní krizí středního věku.

V dalších rolích se objeví protagonisté seriálu Impérium-Mafie v Atlantic City Michael Stuhlbarg a Bobby Cannavale, televizní komici Louis C.K. a Andrew Dice Clay, britská herečka Sally Hawkinsová. Jednu z rolí ztvární také Alec Baldwin, který byl k vidění i v předchozím Allenově snímku a pod jeho režijním vedením bude pracovat již potřetí.

Navzdory přibývajícím létům a ubývajícímu počtu vlasů Woody Allen svou tvorbou dokazuje, že ještě nepatří do starého železa.

Blue Jasmine. Komedie, USA, 2014. Režie: Woody Allen. Hrají: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard, Michael Emerson, Louis C.K., Sally Hawkins, Andrew Dice Clay, Michael Stuhlbarg

Premiéra: září 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Woody Allen opouští Evropu. Do New Yorku s ním míří elfí královna